Jump to content

Mocherland czyli Mamuśka

Motherland

• This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

Pawel Broda 73 #21 Posted 17 June 2016 - 07:03 PM

Major

• Players
  • 29712 battles
  • 6,652

Zauważ Pawle że Mudżahedin ma ponad 215% bonus do szkolenia załogi, a z kontem premium i perkiem Mentor to pewnie dobijesz do około 300%, plus premia za.pierwsze zwycięstwo dnia ,.jak Ci bitwa siądzie to twoja załoga dostanie z 7 tysięcy punktów doświadczenia.(za fajną.bitwę).

A później operacje na +25% PD i też się robi ciekawie.

EndarSeth #22 Posted 19 June 2016 - 12:05 PM

First lieutenant

• Players
  • 11006 battles
  • 856
Szkoda, że dziś się kończy premia x2 do załogi :( chciałbym, by była wieczna.. Hehe.

Mr Flen #23 Posted 19 June 2016 - 05:11 PM

Corporal

• Players
  • 6747 battles
  • 85

View PostMrDdamian, on 16 June 2016 - 07:16 AM, said:

Z tą wierzą, to się nie zgodzę. W pojedynku dwóch Motherlandów najbezpieczniej jest strzelać właśnie w wierzę, a dokładnie we właz dowódcy (90mm pancerza). Dach ma tylko 15mm, więc jeśli tylko stoisz odrobinę wyżej, to wystarczy działo kalibru 45mm żeby go przebić.

Strzelanie w dolną płytę jest już trochę bardziej ryzykowne, bo żeby ją przebić trzeba mieć ~170mm penetracji. Rzadko się zdarza, żeby ktoś stał idealnie prosto do Ciebie. Dodatkowo niech Ci przylosuje mniejszą wartość penetracji. I co? I ding. No chyba żeby walić z golda, ale teraz tyle tego jeździ, że trzeba by mieć full gold ammo, żeby na wszystkie wystarczyło:)

Jest jeszcze w kadłubie jeden weakspot. Patrząc na czołg z przodu, po prawej stronie jest wizjer kierowcy i tam jest aby 120mm pancerza, ale to miejsce jest tak malutkie, że najlepiej jest walić w wieżę.

Z tym porównaniem do Pershinga to trochę pojechałem. Wynikało to chyba z faktu rozegrania tylko kilku bitew Motherlandem, które wyszły mi całkiem dobrze. A może ludzie jeszcze nie ogarneli gdzie do niego strzelać. 

Po rozegraniu większej ilości bitew muszę zweryfikować swoją opinię. Pershing wygrywa w niemal każdej kategorii jak dla mnie. 

Szczególnie irytuje mnie niecelne działo. Celuje w jeden punkt, celownik skupiony, a pociski latają gdzie popadnie. 

KL3CH4 #24 Posted 19 June 2016 - 10:37 PM

Staff sergeant

• Players
  • 15443 battles
  • 376

Mnie osobiście mocno zaskoczył ten czołg - pozytywnie. Nie spodziewałem się, że darmowy premium będzie aż tak ciekawym pojazdem, ponieważ do tej pory się to WG nie zdarzało. Rewelacyjny wygląd, bardzo dobry pancerz, znośna mobilność, przyzwoite camo. Działo trochę nie domaga, szczególnie jak wylosuje na X tier jednak można ratować się goldem. Przydałby się większy magazyn amunicji, ponieważ przy dość częstych niespodziankach typu strzał z golda w bok Tigera II z 5 metrów  z odbiciem pocisku (2x z rzędu), zdarzają się potyczki gdzie nie mam czym strzelać. Warto wspomnieć o zarobkach, które są bardzo dobre i pozwalają na załadowanie czołgu samym goldem i wyjść minimalnie na plus - od 90 bitwy jeżdżę tylko na złocie i jest super.

W ogóle ta cała promocja jakaś taka nietypowa była. Fajny czołg, do tego fajne nagrody w misjach. Miło, miło :)

PanTwardowski76 #25 Posted 20 June 2016 - 01:16 AM

Major

• Players
  • 23487 battles
  • 3,755
  • [BSNJ]
Mi Mamuśka przypomina gre Typem59, ale zdecydowanie mniej sie pali i psuje, przyzwoity nawet bardzo przyzwoity pojazd i najlepszy event jaki byl do tej pory, dodatkowo zloto do zrobienia. Mozna sie czepiac ze ma losowania na 10 ale to juz szukanie dziury w całym. Az sie wiezyc niechce ze w koncu cos sie ruszylo i misje sa grzechu warte

Garaż: T1E6X, T7Car, Locust, Blitzen, Chaffee, T37, T71, M41, Wilkołak, T49, M2 Medium, T69, T26E4, T54E1, Patton, T14, T29, T110E5, T57HT, M8A1, Wolverine, T67, Hellcat, T110E4, M40/M43 Criuser II, Matilda, VanquiserAC, Knight, Centiennial,Centurion I, Excelsior, Caernarvon, AT7, CharioteerSexton I, FV304, Crusarder SP, Pz 38H, Ru251, Pz.S35, T25, Pz IV, PzV/IV, ChampionE50M, Pz.B2 740(f),KW1CapturedHammer, TigerP, Tiger131, E75, E100, Hidden, JgPanter, E25, Rhm.-B.WT, WT auf E100, JgTiger, WT PzIV, GwPanter, GWTiger P,AMX ELC, AMX Chaffee, AMX 13 90, CDCBatChat25t, AMX50 100, AMX50B, FCM36P40, FCM50T, AC Mle.48, AMX50F155, Bat.Chat 155.55,  Valentine II, LLTB, T54 ltwt, T34-88Rudy, Ob.416, Motherland T54, Obiect 140T62A,  KW1, Bogatyr, KW1S, T150,  Churchill III, KW4, KW5, IS3, IS4IS7SU76iSU-122-44, Object 704,  Obiect 268, Obiect263, Su5,  WZ131, Type 59, Chi-He,  Chi-Nu-KaiKaiju, O-I, T34/100

Subrotter #26 Posted 20 June 2016 - 09:51 AM

Staff sergeant

• Players
  • 2667 battles
  • 304
  • [RSPCT]

View PostKL3CH4, on 20 June 2016 - 12:37 AM, said:

Mnie osobiście mocno zaskoczył ten czołg - pozytywnie. Nie spodziewałem się, że darmowy premium będzie aż tak ciekawym pojazdem, ponieważ do tej pory się to WG nie zdarzało. Rewelacyjny wygląd, bardzo dobry pancerz, znośna mobilność, przyzwoite camo. Działo trochę nie domaga, szczególnie jak wylosuje na X tier jednak można ratować się goldem. Przydałby się większy magazyn amunicji, ponieważ przy dość częstych niespodziankach typu strzał z golda w bok Tigera II z 5 metrów  z odbiciem pocisku (2x z rzędu), zdarzają się potyczki gdzie nie mam czym strzelać. Warto wspomnieć o zarobkach, które są bardzo dobre i pozwalają na załadowanie czołgu samym goldem i wyjść minimalnie na plus - od 90 bitwy jeżdżę tylko na złocie i jest super.

W ogóle ta cała promocja jakaś taka nietypowa była. Fajny czołg, do tego fajne nagrody w misjach. Miło, miło :)

Wszystko prawda, ale po 100 bitwach pod rząd, rzygam już tym bardzo fajnym i niespodziewanie dobrze zarabiającym czołgiem. ;) Straszny maraton. Robiąc ostatnią część "Uwolnienia", musiałem się zmuszać, żeby odpalić kolejną bitwę.:

Poza tym - miodzio. Pewnie wrócę do niego kiedy będzie mi brakować sreberka. :D

Co do mobilności, to mam dziwne wrażenie, że pierwsze bitwy, które robiłem Martkojedyna, były znacznie "mniej dynamiczne". Czołg zasadniczo się toczył, ze wskazaniem na czołganie. Później jakby coś się zmieniło. Miałem (mam) wrażenie, że WG coś przy nim pogrzebało w tzw. międzyczasie i tank nabrał odrobiny wigoru. Nie wiem czy takie grzebanie jest możliwe, poza oficjalnym "paczowaniem". Niemniej takie odniosłem wrażenie, ale pewnie nie było żadnej zmiany, żadnego grzebania i nabierania wigoru... Jest tylko śmierć i halucynacje z niedożywienia ;) 

Czołgiem!
Paweł

Edited by Subrotter, 20 June 2016 - 10:04 AM.

Niech RNG będzie z Wami! 

hincul PL #27 Posted 20 June 2016 - 09:58 AM

Major

• WoTC Online Contributor
  • 51643 battles
  • 5,277
  • [-WTH-]
Na początku jak go kupiłem,nie łapał odskakującej wieżyczki,a teraz fruwa niczym orzeł.Grając E3 jednego dnia 4 odleciało,nigdy czegoś takiego nie było,fakt miło popatrzeć.

PawelGold1 #28 Posted 20 June 2016 - 10:02 AM

Captain

• Players
  • 40416 battles
  • 1,978
  • [SOPOT]

Jak zamykasz oczy to widzisz czerwone ciapy? :)

To znaczy ze potrzebujesz odwyku od WOT-a.

A  ja mam wrażenie niepoparte żadnymi dowodami, ze zmienil sie wyglad.

Na poczatku klapki-pokrywki na bagazniku byly pomalowane jak cala reszta,

a teraz sa niemalowane.

Tak, "parametry motoryczne" czołgu są do zmiany na serwerze, bez upgrade na konsolach.

https://discord.gg/qU8M8XB - teraz tam, zamiast likwidowanego forum

dylus72 #29 Posted 20 June 2016 - 10:42 AM

Staff sergeant

• Players
  • 22520 battles
  • 311
Hincul oglądając Twój film z cyklu okiem Hincula to moher w/g Ciebie wypadał kiepsko jak go zdobyłem to mam inne odczucie ,czołg fajny żwawy i ładnie zarabia a nie używam pocisków za golda .Fakt żygać się chciało jak w jednej bitwie grały same mohery ale swora takich potrafi nieźle namieszać .Pluton takich czołgów może nieźle zmienić wynik bitwy .

hincul PL #30 Posted 20 June 2016 - 11:26 AM

Major

• 51643 battles
  • 5,277
  • [-WTH-]

View Postdylus72, on 20 June 2016 - 10:42 AM, said:

Hincul oglądając Twój film z cyklu okiem Hincula to moher w/g Ciebie wypadał kiepsko jak go zdobyłem to mam inne odczucie ,czołg fajny żwawy i ładnie zarabia a nie używam pocisków za golda .Fakt żygać się chciało jak w jednej bitwie grały same mohery ale swora takich potrafi nieźle namieszać .Pluton takich czołgów może nieźle zmienić wynik bitwy .

Ja moją opinię wystawiam na podstawie porównania do innych średnich czołgów premium ósmego poziomu,również oceniam pojazd pod mój styl gry,oczywiście możesz się z tym nie zgodzić,ale czy np.grałeś STA-2,T95e2,Typem 59 czy np.Panterą 88?Ja posiadam wszystkie czołgi premum średnie na tym poziomie i moje porównanie opierało na tle konkurencji.Kolejna sprawa,czołg był do zdobycia ,ja go kupiłem,po to aby wyrazić moją opinię i aby potencjalny nabywca zastanowił się nad zakupem,bo za te pieniądze mamy dużo lepszych pojazdów na tym tierze,gdzie np.nie mają losowania do X tieru,a ten pojazd jest losowany na X i wiemy co może zrobić ze swoją choćby penetracją.Dla porównania Pantera8,8 posiada 203 peny na AP a tutaj jest zaledwie 183,takich porównań jest wiele,ale to moje zdanie i zawsze możesz się z nim nie zgodzić.Jeśli Tobie pojazd odpowiada to WG trafiło w gusta,ale jak dla mnie nie jest wart swojej ceny,chyba że za free i chyba że nie posiadasz większej ilości premium tanków.

Pawel Broda 73 #31 Posted 20 June 2016 - 12:32 PM

Major

• Players
  • 29712 battles
  • 6,652

Mudżahedin, (bo ten kolory tak mi się kojarzą, tzn. z interwencją armi ZSRR w Afganistanie w grudniu 1979 roku) , no więc ten Protek (T-54 mod.1) na potrójnych dopalaczach wcale nie jest taki zły.

Ale zapomniałem,  jestem goold noobem gdyż jeżdżę na racjach (i z wentą oraz BiA), mam 10 złotych pestek, i dużą apteczkę oraz duży zestaw naprawczy).

Odnoszę wrażenie że ten wechikuł.bardzo by skorzystał na perku "Cicha Jazda", w połączeniu z normalnym perkiem "Camuflage", naturalnie.

Tylko wtedy słabo się zarabia, przeważnie.

dylus72 #32 Posted 20 June 2016 - 12:32 PM

Staff sergeant

• Players
  • 22520 battles
  • 311
Hincul nie mam do Ciebie PRETENSJI filmy jakie robisz to majstersztyk naprawdę super robota ,piszę tylko że Twoja opinia była inna i na początku jakby pod wpływem Twojej opinii  zacząłem się zastanawiać czy brnąć przez zadania aby ten czołg odblokować nie kupić szkoda mi było czasu .Nie posiadam innego czołgu premium a te co miałem darmowe  na ps4 były takie sobie szukałem czołgu do zarabiania i bardzo mnie zdziwiło bo czołg całkiem ładnie zarabia sreberko .Jak za free to całkiem niezły czołg .Pewnie gdybym miał za niego zapłacić to bym się zastanawiał a tak dostałem go i jest .Dzięki tej akcji że trzeba było grać czołgami ZSRR zrobiłem sobie IS-3 nabiłem sreberek i jest git .

Pawel Broda 73 #33 Posted 20 June 2016 - 12:36 PM

Major

• Players
  • 29712 battles
  • 6,652

Dalej trzeba grać pojazdami ZSRR.

Bo garaż, bo konto, bo prestiż.

Sam wybierasz.

PawelGold1 #34 Posted 20 June 2016 - 12:52 PM

Captain

• Players
  • 40416 battles
  • 1,978
  • [SOPOT]

Pojazdy z ZSRR to prestiż?

Łada w garażu to powód do dumy? :)

https://discord.gg/qU8M8XB - teraz tam, zamiast likwidowanego forum

gjacek #35 Posted 20 June 2016 - 01:04 PM

Captain

• Players
  • 31524 battles
  • 1,849
  • [BSNJ]
Łada jak łada, ale czajka? 

PRYWATNE WIADOMOŚCI PRZEZ FORUM DO MNIE NIE DOCIERAJĄ. Pisz do smakpowietrza - przeczytam, odpowiem.

fun tanks: Pz.Kpfw. I Ausf. C, ELC 90 AMX, A27M Cruiser tank Mk VIII Cromwell, Mk II Alecto, T82 (ale z trolem) FV 304 MT-25

grind:  T 54 [] VK 30.02 D [] Leopard PT A [] AMX mle 1948 [] IS2 []  IS3[]  BC155 55 [] FV 207

XBOX 360/XBOX ONE

hincul PL #36 Posted 20 June 2016 - 01:05 PM

Major

• 51643 battles
  • 5,277
  • [-WTH-]

View Postdylus72, on 20 June 2016 - 12:32 PM, said:

Hincul nie mam do Ciebie PRETENSJI filmy jakie robisz to majstersztyk naprawdę super robota ,piszę tylko że Twoja opinia była inna i na początku jakby pod wpływem Twojej opinii  zacząłem się zastanawiać czy brnąć przez zadania aby ten czołg odblokować nie kupić szkoda mi było czasu .Nie posiadam innego czołgu premium a te co miałem darmowe  na ps4 były takie sobie szukałem czołgu do zarabiania i bardzo mnie zdziwiło bo czołg całkiem ładnie zarabia sreberko .Jak za free to całkiem niezły czołg .Pewnie gdybym miał za niego zapłacić to bym się zastanawiał a tak dostałem go i jest .Dzięki tej akcji że trzeba było grać czołgami ZSRR zrobiłem sobie IS-3 nabiłem sreberek i jest git .

Dziękuje za miłe słowo.W odcinku chyba właśnie wspomniałem że jak dostana gracze za free to będą zadowoleni,osobiści mi nie przypadł do gustu,do zarabiania wybrałbym Panterkę czy STA-2 :),choć ostatnio zarabiam na dziesiątych tierach :) oto dowód ze nie trzeba mieć czołgu premium,aby pan był zadowolony :) i dodam że nie miałem żadnego operacji na zarabianie.

Posted Image

EndarSeth #37 Posted 20 June 2016 - 01:08 PM

First lieutenant

• Players
  • 11006 battles
  • 856
Misja heavy metal - 100 000 dostałeś ;)

hincul PL #38 Posted 20 June 2016 - 01:22 PM

Major

• 51643 battles
  • 5,277
  • [-WTH-]

To była taka misja? aż na 100 000 :) Nawet nie wiedziałem,a juz myślałem że to taki piękny zarobek phii :)

Faktycznie jest,właśnie sprawdziłem.

Edited by hincul PL, 20 June 2016 - 01:25 PM.

Pawel Broda 73 #39 Posted 20 June 2016 - 01:22 PM

Major

• Players
  • 29712 battles
  • 6,652

View PostPawelGold1, on 20 June 2016 - 01:52 PM, said:

Pojazdy z ZSRR to prestiż?

Łada w garażu to powód do dumy? :)

No pewnie, prestiż i satysfakcja z ukończenia mini-maratonu na pojazdy ZSRR.

Ukontentowanie nagrodą wartą 600 golda.

Moim zdaniem to bardzo fajny mini-maraton.

Świetny pomysł.

Mieliśmy pierwszy Mega Maraton z wspanialymi nagrodami a teraz czas na mniejszą formę.

Sądzę że Wargaming eksperymentuje czy raczej bada jak może powiększyć społeczność aktywnych graczy.

Z czasem przełoży się to na monetzyzację , zapewne.

Jednak jest to bardzo przyjemna forma nakłaniania nas do przyjęcia jeszcze jednej dawki WoT. ;-) (ironia).

Wydaje się że to znakomity pomysł aby przyciągnąć graczy do tytułu.

Sam świetnie się bawiłem w czasie pokonywania trasy maratonu "Ojczyźnianego".

Teraz mam nadzieję dobrze się bawić w czasie prób sprostania wymogom nowego mini maratonu.

Czarny Kocur #40 Posted 20 June 2016 - 01:33 PM

Captain

• Players
  • 21447 battles
  • 1,779
  • [-JW-]

Coś dłubali z MoherLandem, bo się dziś aktualizował na konsolach plik motherland.dpack czy jakoś tak.

Nie każdy sądzi o Moherku jak uważa. Ale szerzej patrząc, to takie maratony nagrodami w postaci premki czy golda to wg. mnie bardzo mile widziane. I oby jak najczęściej. Tak jak byśmy zaczynali pod tym względem gonić trochę PC. A sprawa jest prosta, gracze dostanie 1000 goldów, zacznie wydawać na kammo czy emblematy i się skusi w końcu na ładowanie kasy w grę. Podobnie z premium, nic mu tak apetytu nie zaostrzy jak zobaczy że na premce robi kupę sreberka co bitwę, a kosztuje to 57 zetów miesięcznie. WG to dobry diler, da spróbować a potem już wciągnie w łapy nałogu.

HUWDU - WoT XBox Clan - dowódca
Clan motto: "Takich dwóch, jak nas trzech, to nie ma ani jednego"

Garaż - Czołgowiskiem zwany:

Also tagged with Motherland

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users