Jump to content

Doświadczenie załogi - błąd?

• This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

elMalson #1 Posted 17 January 2017 - 05:17 AM

Private

• Players
  • 5882 battles
  • 1
  • [78STO]
Witam, chciałbym zapytać o coś co mnie już wpienia. Mianowicie potrafię rozegrać 10 walk z czego wygranych połowę i przez ten okres moja załoga dostaje 0 % doświadczenia. Raz przy japońcu przez kilka dni utrzymywało mi się 99/100 % - jedna wygrana i powinno być wbite. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić? To jakiś błąd? Czy o co chodzi? Perki przez to wbijają się jakby chciały a nie mogły :/ 

vedder7 #2 Posted 17 January 2017 - 06:29 AM

Staff sergeant

• Players
  • 38174 battles
  • 304
Widocznie masz świeżo przeniesioną na ten czołg załogę. Jak dałeś 100 tys. to na 75 proc. I wtedy te 25 proc. najpierw musisz zrobić na tym czołgu ewentualnie premium i dopiero wtedy załoga zacznie nabywać umiejętności na perk który wybrałeś.

Grisza2000 #3 Posted 17 January 2017 - 06:46 AM

Major

• Players
  • 18606 battles
  • 2,487

View PostelMalson, on 17 January 2017 - 06:17 AM, said:

Witam, chciałbym zapytać o coś co mnie już wpienia. Mianowicie potrafię rozegrać 10 walk z czego wygranych połowę i przez ten okres moja załoga dostaje 0 % doświadczenia. Raz przy japońcu przez kilka dni utrzymywało mi się 99/100 % - jedna wygrana i powinno być wbite. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić? To jakiś błąd? Czy o co chodzi? Perki przez to wbijają się jakby chciały a nie mogły :/ 

Chyba musiałbyś dokładniej opisać, o co chodzi... :)

Czy chodzi o doszkolenie załogi na danym pojeździe do 100%, czy też chodzi o szkolenie nowej umiejętności. A jeśli to drugie, to czy masz załogę na tym pojeździe wyszkoloną już do 100%? Bo jeśli nie, to najpierw załoga musi osiągnąć 100% na danym pojeździe, a dopiero potem będzie się szkolić w nowej umiejętności.

Shame on you WG for what you did to EU-Forums!

Pawel Broda 73 #4 Posted 17 January 2017 - 09:20 AM

Major

• Players
  • 31423 battles
  • 6,652

Jeden perk to około 108 tyś punktów doświadczenia.

Niestety część punktów doswiadczenia które otrzymuje nasza załoga jest dla nas niewidzialna. Literalnie.

Widzimy tylko punkty które otrzymuje pojazd.

Wszelkie bonusy dla załogi nie są pokazywane w tabeli wyników, a są to pokaźne liczby nieraz przekraczające jedną trzecią punktów bazowych które otrzymuje pojazd.

Tak to skomplikowane i nieprzejrzyste.

Szczęśliwie nasz opiekun z ramienia Wargaming przygotował specjalny kalkulator Tabelkę w Excelu z makrami i formułami ktora nam przelicza te punkty i pokazuje ile ich otrzymała załoga.

Serdecznie polecam zaglądniecie do niej nawet tak raz na krótko, poglądowo.

Oczy szeroko się otwierają, np taka umiejętność Mentor, w każdej instrukcji, opisie jest podane że daje 10% punktów więcej dla załogi, może to i prawda w określonych okolicznościach, ale na moich czołgach i załogach Mentor daje około 30% szybsze szkolenie.

Jak to możliwe ?

Bonusy nie zawsze się sumują nieraz "przemnażają" się nawzajem i w "magiczny" sposób okazuje się że załoga szkolona czołgu premium i z kontem premium oraz umiejętnością Mentor za samego Mentora dostaje ekstra 30% i więcej bazowego expa do szybszego szkolenia załogi.

Po prostu załoga szkoli się o 30% szybciej niż powinna.

(Szkolę nowe i "surowe" załogi na III tierowych pojazdach premium, na koncie premium, włączam dostepne operacje na zdobycie dodatkowych punktow doświadczenia, jako drugi perk ustawiam Mentora).

Tank XP and Crew XP Calculator - Created by MaxChaos24

Updated to v1.3

Branderyk #5 Posted 12 February 2017 - 09:13 PM

Sergeant

• Players
  • 5903 battles
  • 106
W wersji pecetowej było tak, że załoganci dostawali tyle expa co czołg. Chyba,żektóryś zginął. Wtedy dostawał tylko połowę. Na wersje konsolowe nic o tym nie znalazłem.

Sony238 #6 Posted 13 February 2017 - 05:12 AM

Sergeant

• Players
  • 7894 battles
  • 118
  • [13HTB]

View PostGrisza2000, on 17 January 2017 - 06:46 AM, said:

Chyba musiałbyś dokładniej opisać, o co chodzi... :)

Czy chodzi o doszkolenie załogi na danym pojeździe do 100%, czy też chodzi o szkolenie nowej umiejętności. A jeśli to drugie, to czy masz załogę na tym pojeździe wyszkoloną już do 100%? Bo jeśli nie, to najpierw załoga musi osiągnąć 100% na danym pojeździe, a dopiero potem będzie się szkolić w nowej umiejętności.

​Koledze chodziło o to, że gdy przeniesiemy załogę do nowego czołgu to nim zacznie dalej szkolić sie w umiejętności, musi pierw opanować w 100% nowy pojazd

Kpt Anthony #7 Posted 13 February 2017 - 08:29 AM

Corporal

• Players
  • 20056 battles
  • 12
Witam . Może też  chodzić o to że system pokazuje cały jeden procent doświadczenia zdobytego. Zależnie od poziomu załogi potrzeba kilku lub więcej bitew aby starczyło na jeden procent. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users