Jump to content

STA-2

Premium VIII medium buff

• This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

Pawel Broda 73 #1 Posted 19 March 2017 - 07:19 AM

Major

• Players
  • 33018 battles
  • 6,652

STA-2

Japoński czołg średni premium VIII tieru. 

Premia do zarobków +50%

Premia do szkolenia +15%

Losowania preferencje do maksymalnie IX tieru. 

Kluczowe parametry:

Pojazd jest wyjątkowo poręczny 

Bardzo wysoka szybkostrzelność 8,45

Szybkie celowanie

Bardzo wysoka penetracja na pocisku AP (212mm)

Znakomite opuszczanie działa (-10°;)

Dobre zarobki,  ale tylko w udanej bitwie (ok.150 tyś brutto i więcej)

Małe rozmiary, niezłe maskowanie

Wady

Bardzo słaby pancerz

Często uszkadzany silnik

Niezbyt szybki 45 km/h, niestety silnik 500KM podatny na awarie

Wrażliwy na taranowanie

Słabo spisuje się w czole natarcia,  wymaga asekuranckiej taktyki, ukrywania się po krzakach,  chowania się za przeszkodami, w razie pojedynku z najbliższej odległości, 1 na 1 jest w sporych opałach

Pojazd bywa zaskakujaco przyjemny w grze jeśli bitwa układa się po naszej myśli. 

Potrafi świetnie zarabiać w udanym meczu, można obyć się bez pocisków premium (które nawiasem mówiąc są wyjątkowo zawodne/niepewne, ponieważ są powolne i bardzo wrażliwe na pancerz warstwowy). 

Jest tani i raczej nieczęsto spotykany,  zdarza mu się całkiem celnie strzelać z biodra, jest naprawdę przyjemny w grze. 

Wysoce pomocne jest posiadanie atutu Szósty Zmysł i umiejętności Kamuflaż plus malowania maskującego. 

(Ze względu na brak pancerza i łatwość uszkadzania silnika bądź utraty członków załogi)

Można nim grać do wyboru z 2 lini lub z 3 lini,  ewentualnie wyskakiwać na chwilkę, błyskawicznie złożyć się do strzału i chodu za osłonę. 

W przyszlości pojazd może dostać buffa do mobilności analogicznie jak na PC, mocniejszy silnik 570 KM oraz prędkość maksymalna podniesiona do 55 km/h.(W patchu 9.17)

Tankopedia

https://console.worl...an/J18_STA_2_3/

Forum anglosaskie

http://forum-console...c/173047-sta-2/

vedder7 #2 Posted 19 March 2017 - 10:05 AM

Staff sergeant

• Players
  • 39750 battles
  • 304
Kupiłem wczoraj. Pierwsza bitwa 3800 dkg, druga 3400 oczywiście obie przegrane przez cudownych członków drużyny. W trzeciej tylko 1300 dmg ale wreszcie wygrana. Nie spodziewałem się że jest taki dobry. Ja CDC w życiu takich bitew nie robiłem. STA-2 jest mniejszy od CDC i dlatego mimo braku pancerza tak często nie obrywa. Główna zaleta to działo: penetracja i opuszczanie 10 stopni. Już dawno nie byłem tak zadowolony z żadnej premki. A i zarobki bardzo fajne.

ananas1717 #3 Posted 21 March 2017 - 11:05 AM

First lieutenant

• Players
  • 36052 battles
  • 592
  • [HYPE]
Zakupilem i na razie idzie mi kiepsko. Spodziewałem sie ze bedzie szybszy a wydaje mi sie zamulony. Zarobik przy 2k dmg ok 50k srebra. Szkolenie zalogantow tez takie sobie a przydalaby mi sie jakas dobra zaloga. Jakie wyposazenie? Napewno wentylacja. Co dalej? W mojej ocenie czolg typowo sredni. Naogladalem sie filmikow hincula i myslalem ze to samograj w stylu cdc ktorego bardzo lubie! A tu jak kierowca slaby to i czolg slaby.

hincul PL #4 Posted 21 March 2017 - 11:13 AM

Major

• WoTC Online Contributor
  • 56325 battles
  • 5,282
  • [-WTH-]

View Postananas1717, on 21 March 2017 - 11:05 AM, said:

Zakupilem i na razie idzie mi kiepsko. Spodziewałem sie ze bedzie szybszy a wydaje mi sie zamulony. Zarobik przy 2k dmg ok 50k srebra. Szkolenie zalogantow tez takie sobie a przydalaby mi sie jakas dobra zaloga. Jakie wyposazenie? Napewno wentylacja. Co dalej? W mojej ocenie czolg typowo sredni. Naogladalem sie filmikow hincula i myslalem ze to samograj w stylu cdc ktorego bardzo lubie! A tu jak kierowca slaby to i czolg slaby.

:) ja gram na wencie,dosylka i optyka,staraj się trzymać w drugiej lini,oszczędzaj HP a zobaczysz że pojazd wart wydanego złota.Wczoraj nim też grałem,średnio na bitwę 60-80k srebra przy 3k uszkodzeń(bez misji na zarabianie).Co do zarabianie to fajnie zarabia,bo penetracja jest bardzo dobra i nie musimy używać często gold ammo.

Pawel Broda 73 #5 Posted 21 March 2017 - 02:12 PM

Major

• Players
  • 33018 battles
  • 6,652

View Postananas1717, on 21 March 2017 - 12:05 PM, said:

Słuszna racja, czołg bez cudów, najwyraźniej potrzebuje wieloperkowej załogi a sam słabo szkoli (premia +15% do szkolenia).

Na PC radzą sobie w ten sposób że jeżdżą na onigrini, fakt że oni tam mogą go czasem kupić za 10 tyś kredytów.

Moim zdaniem umiejętność kamuflaż i atut szósty zmysł są koniecznie niezbędne na tym akurat wechikule.

Zresztą i tak trzeba wypracować sobie specyficzny styl walki tym pojazdem, daleko, daleko, jeszcze dalej (od lini frontu ;-)

Pojazd jest fajny bo poręczny i taki akuratny jednakowoż wymaga cierpliwości, ostrożności a także rzeczonej akuratności.

Dobry pojazd dla dobrch graczy (to nie moje slowa, cytuję wikipedię WG).

(Szkoda że nie ma premium japończyka na II lub III tierze do szkolenia załogi w bezpiecznym habitacie).

Może warto pyknąć meczyk na racjach bojowych ?

Tak na przetarcie i dla sprawdzenia co się wydarzy ?

vedder7 #6 Posted 21 March 2017 - 02:44 PM

Staff sergeant

• Players
  • 39750 battles
  • 304

View PostPawel Broda 73, on 21 March 2017 - 02:12 PM, said:

Słuszna racja, czołg bez cudów, najwyraźniej potrzebuje wieloperkowej załogi a sam słabo szkoli (premia +15% do szkolenia).

Na PC radzą sobie w ten sposób że jeżdżą na onigrini, fakt że oni tam mogą go czasem kupić za 10 tyś kredytów.

Moim zdaniem umiejętność kamuflaż i atut szósty zmysł są koniecznie niezbędne na tym akurat wechikule.

Zresztą i tak trzeba wypracować sobie specyficzny styl walki tym pojazdem, daleko, daleko, jeszcze dalej (od lini frontu ;-)

Pojazd jest fajny bo poręczny i taki akuratny jednakowoż wymaga cierpliwości, ostrożności a także rzeczonej akuratności.

Dobry pojazd dla dobrch graczy (to nie moje slowa, cytuję wikipedię WG).

(Szkoda że nie ma premium japończyka na II lub III tierze do szkolenia załogi w bezpiecznym habitacie).

Może warto pyknąć meczyk na racjach bojowych ?

Tak na przetarcie i dla sprawdzenia co się wydarzy ?

Mam tylko 6 perkową załogę z Kaiju. Raczej do szkolenia pierwszego perka jest 5 tierowa premka za 1500 golda i ma dodatkowo preferencyjny matchmaking.

Grisza2000 #7 Posted 21 March 2017 - 04:53 PM

Major

• Players
  • 18624 battles
  • 2,487
Mam wrażenie, że gra STA-2 jest bardzo zbliżona do gry prem piątką z tą różnicą, że działo ósemki trafia :trollface:

Shame on you WG for what you did to EU-Forums!

Banditoz PL #8 Posted 12 May 2017 - 07:29 PM

Private

• Players
  • 31212 battles
  • 4
  • [-PKS-]
Długo zastanawiałem sie nad zakupem tego czołgu kupiłem pod wpływem alkoholu i wogóle nie żałuje, fakt jak drużyna w miare ogarnięta to czołg mistrzostwo( oczywiście z 2-3 lini), jak drużyna kiepska to nic nie zdziałamy. Ogólnie jako laik polecam, wole ten niż amerykańca t34. Czekam na mutanta tak zachwalanego :)

hincul PL #9 Posted 12 May 2017 - 08:17 PM

Major

• 56325 battles
  • 5,282
  • [-WTH-]
Jak drużyna kiepska,to żadnym pojazdem nic nie zrobisz,jak to mawiają w kupie siła :)

hincul PL #10 Posted 01 June 2017 - 04:44 PM

Major

• 56325 battles
  • 5,282
  • [-WTH-]

Przed buffem

Posted Image

po buffie

Posted Image

hincul PL #11 Posted 01 June 2017 - 05:54 PM

Major

• 56325 battles
  • 5,282
  • [-WTH-]
Jestem pod wrazeniem buffa dla STA-2,pojazd dostał nowe życie,byl dobry,ale teraz jest jeszcze lepszy.

ananas1717 #12 Posted 01 June 2017 - 08:26 PM

First lieutenant

• Players
  • 36052 battles
  • 592
  • [HYPE]
Zgadzam sie z tym. Kupujac go myslalem ze jest to skosny cdc. Po pierwszej bitwie myslalem juz "matejko, co za mul bagienny" w porownaniu z cdc. Dzis zagralem bitewke i czuc ze lepiej ciagnie pod gorke. Koniki i max speed teraz sa ok

Pawel Broda 73 #13 Posted 03 June 2017 - 05:06 AM

Major

• Players
  • 33018 battles
  • 6,652

STA-2 dostała w Update 3.8 kolejne dwa nieudokumentowane buffy

Wytrzymałość modułu silnik wzrosła ze 190 do 260 punktów.

To ogromna zmiana na plus, niezwykle użyteczna.

Szanse na podpalenie silnika zmalały z 15% do 12%.

Pojazd jak wiadomo otrzymał całkiem nowy motor.

https://drive.google...WZWMHNfR0k/view

https://drive.google.com/file/d/0B3SVsSzDz1KvQVp3MWZWMHNfR0k/view

Źródło

WoT Console Encyclopedia. All tank data compiled [Hidden stats discovered!] (updated 01-June-17)

hincul PL #14 Posted 25 September 2017 - 02:10 PM

Major

• 56325 battles
  • 5,282
  • [-WTH-]

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users