Jump to content

Farmienie WN8 - czy to już plaga?

WN8 WN7 statystykowcy ciśnienie na cyferki wyniki wykrywanie light tanks spotting poradniki pazie WoTa

• Please log in to reply
50 replies to this topic

hincul PL #21 Posted 20 March 2017 - 12:09 PM

Major

• Community Contributor
  • 34576 battles
  • 4,528
  • [PTA]
Forum jest dla wszytkich,ale jeśli napiszesz bzdury na temat na który nie masz pojęcia,to musisz się liczyć z krytyką.Co do materiału który przedstawiasz to jest inna platforma (pc) kilka postów wyżej jeden z kolegów starał ci to wytłumaczyć,że wot pc vs  wot konsole to trochę inne światy,ale jak widać hmm a ręce opadają,jutro mamy wiosnę pozdr.

Pawel Broda 73 #22 Posted 20 March 2017 - 12:14 PM

Major

• Players
  • 19003 battles
  • 4,433

To ja jeszcze dodam od siebie że czołgi lekkie ale te wysokich poziomów tj.V tier i wyżej, są bardzo wrażliwe na opóźnienia sygnału czy to  internetu  czy na "ścinki" na serwerach WG/Microsoft.

Ma się wrażenie źe czołg pływa, reaguje z 1-2, skrajnie przy oddawaniu strzału 3 sekundowym opóźnieniem, pojazdy poruszają się żabką bądź pojawiają się znikąd na środku pola.

Bardzo trudno wtedy wykorzystać naturalne pofałdowanie tereniu i manewrować na pełnej szybkości pomiędzy przeszkodami terenowymi.

Naprawdę gra LT potrafi być niewdzięczna i mało efektywna niezależnie od intencji gracza.

Dodatkowo sam system spotowani potrafi czasem wyczyniać cuda, na forum anglosaskim jest wiele skarg na to,.szczególnie pod kątem grania LT.

W efekcie czasem wychodzą epickie bitwy, szczególnie na Prochorowce i rzadziej na Malinowce a czasem można zostać odparowanym w 35'tej sekundzie meczu na strzał od haubicy z ciężkiego czołgu japońskiego z samego końca mapy mimo że się jedzie niemal z prędkością maksymalną.

Albo wpada się pod skoncentrowany ogień kilku pojazdów przeciwnika które wyświecają się dopiero po tym jak nasz czołg został zniszczony.( nie wiem z czego to wynika z opóźnienia na serwerach, z opóźnieniem sygnału lub zwyczajnie z błędów w oprogramowaniu?)

W każdym razie LT ma czasem problemy z wykrywaniem innych większych pojazdów, stąd jego rola bywa nieoczewista.

lugburza #23 Posted 20 March 2017 - 01:08 PM

Captain

• Players
  • 19111 battles
  • 1,559
  • [-WTH-]

View Postlysteria85, on 20 March 2017 - 11:45 AM, said:

(...) Z niewiadomego powodu odmawia się prawa do dyskusji komuś, kto owszem, ma niskie statystyki ale nei wykazał się jakimś porażającym stopniem niewiedzy (...)

Czy stwierdzenie że: 'gra czołgiem lekkim III tieru nie różni się niczym od gry na VIII tierze' zalicza się pod taką niewiedzę? 

W niedzielę miałem w swojej drużynie przykłady własnie takich graczy. Nie mija 60 sekund, z trzech lekkich w mojej drużynie zostaje się jeden, który ginie w przeciągu kolejnych 60 sekund. Ręce opadają, jedna z najgorszych sesji w moim wykonaniu od dłuższego czasu, a wszystko przez boty pokroju ~500 WN8. 

Panie listeria, z takimi 'osiągmi' na polu bitwy, to Pan powinien się uczyć tej gry, a nie pouczać innych. Co do tezy z pierwszego postu:

- w większości mapy są za małe aby czołgi lekkie faktycznie odgrywały swoją rolę,

- zmiany na mapach (patrz bazy na starej malinówce vs na nowej, stara prochorówka vs nowa) zabrały możliwość efektywnego spotowania,

- czołgi wyższego poziomu mają taki sam zasięg widzenia jak czołgi lekkie (jedyna przewaga lekkiego, to kamo), są równie dobrymi spoterami,

- w związku z powyższym, czołgi lekkie aby móc zaliczyć udaną grę, muszą często grać pod obrażenia, nie pod spot.

W sytuacji gdy mapa nie daje możliwości podświetlania, czołg lekki staje się zwykłym czołgiem który aby wygrać, powinien robić uszkodzenia, to coś złego? 

A to mistyczne wg Ciebie WN8 można farmić na absolutnie każdym czołgu, wystarczy być na danym pojeździe dobrym i BUUUM:

Masz 3-8k WN8. Dziwne że po ponad 5k bitew jeszcze do tego nie doszedłeś. 

I zgadzam się z Ovenem, dobrych graczy w czołgach lekkich jest jak na lekarstwo. 

Szukasz dobrego klanu na XO? Napisz do mnie.

Noihcat #24 Posted 20 March 2017 - 03:07 PM

Staff sergeant

• Players
  • 2518 battles
  • 295

A to w ogóle można farmić WN-8 ??? Nie wiedziałem. Zawsze mi się wydawało, że aby mieć wysokie WN-8 to trzeba wykrywać wroga, unieruchamiać go, zadawać mu obrażenia krytyczne i niszczyć. Najlepiej - wszystko to na raz podczas jednej bitwy, i to jak najczęściej   ;) Cała filozofia czy coś mi umknęło ?

lysteria85 #25 Posted 20 March 2017 - 03:35 PM

Staff sergeant

• Players
  • 8781 battles
  • 320

Jak widać -  coś Ci umknęło :) WN8 to wskaźnik statystyczny taki sam jak każdy inny i można nim się bawić jak całą matematyką - jeżeli ja mam 2 nogi a pies ma 4 to statystycznie każdy z nas ma trzy :) Jeżeli np. taki lamerski WN8 400 jak ja zagra 7 bitew lightem na 3 tierze  i zginie jako pierwszy a potem epickie 3 bitwy hevikiem na 9 tierze gdzie będzie na 1 miejscu to statystycznie zagrał 5 bitew w środku stawki czołgiem średnim 6tego tieru :) Tak samo można manipulować wskaźnikiem WN8 (co pokazali youtuberzy na swoich filmikach poradnikowych) i co robią aktualnie gracze i co chciałem poddać dyskusji (jednak niestety statystyczni filoeci z forum zachowują się jak statystyczny fiolet na forum* i nie pozwalają na jakąkolwiek dyskusje obrzucając mnie błotem i wyzwiskami)

*tzn jak kompletni debile, hejterzy i trole 

Dziesiąty pocisk dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi! Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę

EndarSeth #26 Posted 20 March 2017 - 03:37 PM

First lieutenant

• Players
  • 8142 battles
  • 826
  • [-BWP-]
Tylko koni, tylko koni, tylko koni żal

Branderyk #27 Posted 20 March 2017 - 03:40 PM

Sergeant

• Players
  • 5592 battles
  • 103

Asa pancernego też nie zrobisz stojąc cały czas w krzaku albo polując na ogryzki. 1665 dmg i 7 fragów nie pozwoliło zdobyć mi tej odznaki na VI tierze Chaffee. Dopiero w Ardenach na VIII klepiąc ile wlezie i bynajmniej nie ogryzki zadając ponad 2000 dmg udało się zdobyć asa. Statystyki jak koledzy wcześniej pisali same się nabiją przy dobrej grze.

Noihcat #28 Posted 20 March 2017 - 03:43 PM

Staff sergeant

• Players
  • 2518 battles
  • 295
A Ja myślę, że kolega zbyt ambitnie podszedł do tematu   :)

lysteria85 #29 Posted 20 March 2017 - 03:48 PM

Staff sergeant

• Players
  • 8781 battles
  • 320

View PostBranderyk, on 20 March 2017 - 03:40 PM, said:

Asa pancernego też nie zrobisz stojąc cały czas w krzaku albo polując na ogryzki. 1665 dmg i 7 fragów nie pozwoliło zdobyć mi tej odznaki na VI tierze Chaffee. Dopiero w Ardenach na VIII klepiąc ile wlezie i bynajmniej nie ogryzki zadając ponad 2000 dmg udało się zdobyć asa. Statystyki jak koledzy wcześniej pisali same się nabiją przy dobrej grze.

To właśnie było poruszone w filmie - że w tej walce o fiolet nie liczy siężaden as, żadne wyniki, żadna bitwa - liczy się tylko WN8! Na niektórych czołgach na niskich tierach do wbicia fioletu nie trzeba wcale zabijać po 7 fragów, wystarczy kilka strzałów w każdej misji i już jest fiolet. Jest to durne ale cóż, tak działa statystyka - najszybciej wbija się WN8 na "słabych" czołgach na których nikt nie gra i statystycznie są najmniej "wyśrubowane". Oczywiście w ujęciu makro, nie po 10 czy 20 bitwach, żeby statystykę bitew zmienić musiałbyś większość czasu spędzać na niskopoziomowych lightach ale skoro zaczyna się "plaga" takich graczy to może wielu uznało że to (fiolet) a nie wyniki bitwy czy przyjemność z gry się licza, tylko ten przeklęty kolorek i cyferki w statystyce... 

Edited by lysteria85, 20 March 2017 - 03:49 PM.

Dziesiąty pocisk dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi! Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę

hincul PL #30 Posted 20 March 2017 - 04:01 PM

Major

• Community Contributor
  • 34576 battles
  • 4,528
  • [PTA]
Kolego Lysteria,mam dla ciebie małą radę,nie będę cię wyzywał czy pouczał,ale mam dla ciebie wyzwanie,do końca miesiąca,postaraj się grając w wota,zwiększyć swoją przeżywalność w bitwach do 10% z jak że zawrotnych 6.75% a jeśli osiągniesz ten wynik postaramy się o nowe wyzwanie ok?Postaraj się i na koniec miesiąca w tym wątku spotkamy się ok ?dasz radę?Dasz,my w ciebie wierzymy pozdr.

lysteria85 #31 Posted 20 March 2017 - 04:35 PM

Staff sergeant

• Players
  • 8781 battles
  • 320
Nie ma mowy, żaden statystykowiec nie będzie mi układał życia pod swój kult cyferek. Ja mam lepsze wyzwanie dla Ciebie - od dzisiaj do końca miesiąca w KAŻDEJ bitwie jaką rozgrywasz jeździj tyłem na przód z opuszczonym działem robiąc 0 dmg w bitwie i rób wszystko żeby zginąc pierwszy i zrobić jak najsłabsze statystyki - udowodnisz tym samym, że kolorek nie jest dla Ciebie ważny i że potrafisz podejść do tej gry z dystansem

Edited by lysteria85, 20 March 2017 - 04:37 PM.

hincul PL #32 Posted 20 March 2017 - 04:47 PM

Major

• Community Contributor
  • 34576 battles
  • 4,528
  • [PTA]

View Postlysteria85, on 20 March 2017 - 04:35 PM, said:

Nie ma mowy, żaden statystykowiec nie będzie mi układał życia pod swój kult cyferek. Ja mam lepsze wyzwanie dla Ciebie - od dzisiaj do końca miesiąca w KAŻDEJ bitwie jaką rozgrywasz jeździj tyłem na przód z opuszczonym działem robiąc 0 dmg w bitwie i rób wszystko żeby zginąc pierwszy i zrobić jak najsłabsze statystyki - udowodnisz tym samym, że kolorek nie jest dla Ciebie ważny i że potrafisz podejść do tej gry z dystansem

Brak słów na Ciebie,Twoje wyzwanie juz zaliczyłem,kiedys tak jeździłem,jak uczyłem się gry,każdy to przeszedł,ale grając z bitwy na bitwę starasz się poprawić swoja grę,choć w Twoim przypadku to nie działa,miłej zabawy.

Edited by hincul PL, 20 March 2017 - 04:48 PM.

Marcinir #33 Posted 20 March 2017 - 07:30 PM

Corporal

• Players
  • 15486 battles
  • 29
  • [WIN]

View Posthincul PL, on 20 March 2017 - 04:47 PM, said:

Brak słów na Ciebie,Twoje wyzwanie juz zaliczyłem,kiedys tak jeździłem,jak uczyłem się gry,każdy to przeszedł,ale grając z bitwy na bitwę starasz się poprawić swoja grę,choć w Twoim przypadku to nie działa,miłej zabawy.

Hincul szkoda zachodu. Wygląda na to, że klient ma jakiś problem. Ale to tak naprawdę jest jego problem więc rób dalej to co robisz (a uważam, że robisz to super) i nie pozwól aby jego frustracje stały się Twoimi. Zawsze znajdzie się ktoś kto ,,zna się lepiej" a wszystkim i tak nie dogodzisz. Pozdrawiam mniej spiętych czołgistów.

lysteria85 #34 Posted 20 March 2017 - 07:39 PM

Staff sergeant

• Players
  • 8781 battles
  • 320
Ja nie mam żadnego problemu, ja nikogo nie wyzywałem z powodu jego statystyk i ja zawsze prowadziłem merytoryczne dyskusje

xx SXJ PL xx #35 Posted 20 March 2017 - 09:14 PM

Corporal

• Players
  • 22215 battles
  • 59
lysteria85 - jednego Ci nie można odmówić: asertywności. ;) O ile nie zgadzam się z Twoimi teoriami bo nie mają potwierdzenia w rzeczywistości to lubię jak ktoś myśli inaczej niż wszyscy bo dyskusja jest ciekawsza i nie ma znamion kółka wzajemnej adoracji ;)
A to cholerne WN8 sprawia że czasami nikt nie ma jaj żeby samotnie obstawić flankę i tworzą się pociągi lemingów np. na klasztorze wszyscy jadą nad rzekę a pozostałe miejsca nieobstawione. Jadę tam sam i ginę zaliczając 2 trafienia. Mój WN8 w bitwie z d... i jeszcze porażka. Fajnie jak ktoś jest dobry i ma dobre staty ale granie pod cyferki to często top tank w krzakach pilnujący zielonego kółeczka bo pożyje dłużej i coś postrzela gdy jego drużyna ginie.

Tengu25 #36 Posted 20 March 2017 - 09:32 PM

Corporal

• Players
  • 13194 battles
  • 44

View Postlysteria85, on 20 March 2017 - 11:45 AM, said:

Zawsze przyjeło sie, że jeden argument w dyskusji obala się drugim i to logika i siła argumentów decyduje kto ma racje, nie to kto głośniej krzyczy i kto ma jaki kolorek w tabelce

Tu sie z toba zgodze, jednak twój problem polega na braku argumentów bo żeby ich używać trzeba się na czymś znać. Ty nie ogarniasz tej gry w minimalnym stopniu a masz najwiecej do powiedzenia. Marudzisz na brak spoterow. Ja sie pytam. Jaka to dla ciebie różnica co robi LT skoro ty i tak masz swoja filozofie grania?.

sgtK80 #37 Posted 20 March 2017 - 09:58 PM

Captain

• Beta Tester
  • 19986 battles
  • 1,822
  • [-WTH-]

View Postxx SXJ PL xx, on 20 March 2017 - 10:14 PM, said:

lysteria85 - jednego Ci nie można odmówić: asertywności. ;) O ile nie zgadzam się z Twoimi teoriami bo nie mają potwierdzenia w rzeczywistości to lubię jak ktoś myśli inaczej niż wszyscy bo dyskusja jest ciekawsza i nie ma znamion kółka wzajemnej adoracji ;)
A to cholerne WN8 sprawia że czasami nikt nie ma jaj żeby samotnie obstawić flankę i tworzą się pociągi lemingów np. na klasztorze wszyscy jadą nad rzekę a pozostałe miejsca nieobstawione. Jadę tam sam i ginę zaliczając 2 trafienia. Mój WN8 w bitwie z d... i jeszcze porażka. Fajnie jak ktoś jest dobry i ma dobre staty ale granie pod cyferki to często top tank w krzakach pilnujący zielonego kółeczka bo pożyje dłużej i coś postrzela gdy jego drużyna ginie.

​WN8 wyliczane jest na podstawie zadanych obrażeń, fragów, spotów i procenta zwycięstw. Wszystko w odniesieniu do "expected values" czyli założony średnich dla danego modelu czołgu (co jest cały czas aktualizowane). Dla przykładu miałem ostatnio sesję na T50 z WN8 ok 2,8k przy 3,5k średnich obrażeń, a następna sesyjka była za ponad 3k wn8 przy średnich obrażeniach poniżej 3k. Różnica polegała przede wszystkim na procencie zwycięstw.

W powyższym świetle, wytłumacz mi proszę, jak można grać "pod cyferki" kampiąc w krzakach przy kółeczku???

Teraz uwaga, będzie spoiler... Zdradzę Wam tajemnicę farmienia WN8 na konsoli... Otóż na wotinfo nie ma statystyk czołgów (expected values) wg stanu balansu gry na konsoli. Wszystkie dane stosowane dotyczą balansu z PC, który różni się zdecydowanie od sytuacji na konsoli. W wersji konsolowej są czołgi które są o wiele silniejsze od swoich odpowiedników z PC, a ich expected values dla WN8 liczone są tak jak by były słabsze (tak jak na PC). Stąd też np. na Pz. Kpfw. V/IV robi się po 7k WN8. Więc jeżeli już ktoś koniecznie chce nabić sobie statystyki na konsoli to musi hurtowo grać takimi czołgami. To dla "statystykowców". Tylko jak sobie wejdziecie na profile najlepszych graczy, to zobaczycie świetnie wyniki na wszystkich czołgach. Bo żeby mieć wysokie WN8 (i wszystki inne statystyki) trzeba po prostu... TADAAAA!!! dobrze grać w czołgi :)

A gra w czołgi w 80% polega na wiedzy i myśleniu :)

PS. Taka dygresja mi się nasunęła... Żyjemy w takich czasach, że jak ktoś się na środku miejskiego rynku wysmaruje łajnem i nazwie to sztuką to już jest asertywny. Pozdrawiam

Edited by sgtK80, 20 March 2017 - 10:00 PM.

​Guess who`s back...

xx SXJ PL xx #38 Posted 20 March 2017 - 10:33 PM

Corporal

• Players
  • 22215 battles
  • 59

sgtK80    WN8 to w ponad 62% damage. Więc HT stojący z tyłu i korzystający ze spota wykrwawiającego się teamu może nabić dobre WN8 będąc zakałą teamu bo nie taka jest jego rola.

I nie popadajmy w skrajności. To że się z kimś nie zgadzamy nie musi powodować że będziemy go znieważać czy ośmieszać wiedząc że możemy liczyć na wsparcie kolegów. To kiepski sposób na podbudowanie ego.

P.S. I chyba nie wiesz co oznacza słowo asertywny skoro taki przykład podałeś ;)

sgtK80 #39 Posted 20 March 2017 - 10:56 PM

Captain

• Beta Tester
  • 19986 battles
  • 1,822
  • [-WTH-]

View Postxx SXJ PL xx, on 20 March 2017 - 11:33 PM, said:

sgtK80    WN8 to w ponad 62% damage. Więc HT stojący z tyłu i korzystający ze spota wykrwawiającego się teamu może nabić dobre WN8 będąc zakałą teamu bo nie taka jest jego rola.

I nie popadajmy w skrajności. To że się z kimś nie zgadzasz nie musi powodować że będziesz go znieważał czy ośmieszał wiedząc że masz wsparcie kolegów. Kiepski sposób na podbudowanie ego.

I chyba nie wiesz co oznacza słowo asertywny skoro taki przykład podałeś ;)

​Grając w ten sposób ciężko utrzymać w/r na poziomie 50% Ciężko też będzie osiągnąć dobre wyniki w innych statystykach. To jest teoria, która błądzi po wocie od jego zarania (jeszcze na PC), że fiolety kampią i nabijają wn`a, a "porządni gracze" wygrywają bitwy.

Podaj mi proszę przykład kiedy lysteria został przeze mnie znieważony, a ośmiesza to już się akurat on sam tym co tu wypisuje.

I tak, raczej rozumiem co to asertywność :teethhappy: Akurat ja tu jestem dość dobrze znany z asertywności :trollface:​ Może po prostu nie zrozumiałeś co autor miał na myśli...

​Guess who`s back...

xx SXJ PL xx #40 Posted 20 March 2017 - 11:10 PM

Corporal

• Players
  • 22215 battles
  • 59

View PostsgtK80, on 20 March 2017 - 10:56 PM, said:

​Grając w ten sposób ciężko utrzymać w/r na poziomie 50% Ciężko też będzie osiągnąć dobre wyniki w innych statystykach. To jest teoria, która błądzi po wocie od jego zarania (jeszcze na PC), że fiolety kampią i nabijają wn`a, a "porządni gracze" wygrywają bitwy.

Podaj mi proszę przykład kiedy lysteria został przeze mnie znieważony, a ośmiesza to już się akurat on sam tym co tu wypisuje.

I tak, raczej rozumiem co to asertywność :teethhappy: Akurat ja tu jestem dość dobrze znany z asertywności :trollface:​ Może po prostu nie zrozumiałeś co autor miał na myśli...

Nigdzie nie napisałem że fiolety kampią. Ale nie grając w pierwszej linii ma się raczej większe szanse na dłuższe przeżycie w bitwie a więc  szanse na oddanie większej ilości strzałów i zrobienie większego dmg. W ten sposób WN8 czerwony zmieni się w żółty. Fiolety to mały procent graczy i nie tylko o nich jest mowa. Czerwoni też chcą mieć lepszy kolor ;)

Drugi akapit nie był do Ciebie personalnie, zauważ że nie pisałem per Ty. Chodziło mi ogólnie o postawę na forum.

A smarowanie się gównem i nazywanie tego sztuką nijak się ma do asertywności ale kłócić się z Tobą nie będę. Za stary już jestem na to :D

Pozdrawiam serdecznie

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users