Jump to content

Farmienie WN8 - czy to już plaga?

WN8 WN7 statystykowcy ciśnienie na cyferki wyniki wykrywanie light tanks spotting poradniki pazie WoTa

• Please log in to reply
51 replies to this topic

sgtK80 #41 Posted 20 March 2017 - 11:33 PM

Captain

• Beta Tester
  • 20331 battles
  • 1,959
  • [-WTH-]

View Postxx SXJ PL xx, on 21 March 2017 - 12:10 AM, said:

Nigdzie nie napisałem że fiolety kampią. Ale nie grając w pierwszej linii ma się raczej większe szanse na dłuższe przeżycie w bitwie a więc  szanse na oddanie większej ilości strzałów i zrobienie większego dmg. W ten sposób WN8 czerwony zmieni się w żółty. Fiolety to mały procent graczy i nie tylko o nich jest mowa. Czerwoni też chcą mieć lepszy kolor ;)

Drugi akapit nie był do Ciebie personalnie, zauważ że nie pisałem per Ty. Chodziło mi ogólnie o postawę na forum.

A smarowanie się gównem i nazywanie tego sztuką nijak się ma do asertywności ale kłócić się z Tobą nie będę. Za stary już jestem na to :D

Pozdrawiam serdecznie

​No właśnie o to chodziło... Ty nazwałeś lysterią asertywnym. A ja uważam, że jego postawa ma się tak do asertywności jak smarowanie łajnem i nazywanie tego sztuką. Mam nadzieję, że pomogłem... :)

PS. Z kolorkami zapewne masz rację. Ja po prostu zakładałem, że mówimy o skutecznym nabijaniu wn`a. Ale racja, gracze nie muszą robić tego dobrze, tak jak nie muszą grać dobrze.

80% for weather maps, lol. Murica supreme intelect powered by Cola and MC Donalds. Have fun bois... 

Noihcat #42 Posted 21 March 2017 - 11:54 AM

Staff sergeant

• Players
  • 2783 battles
  • 378
A Ja myślę, że kolega zbyt ambitnie podszedł do tematu - 70 bitew dziennie to o 60 za dużo. Mózg się niepotrzebnie lasuje, oczy męczą... Proszę wyjść na spacer, pooddychać świeżym powietrzem, odwiedzić znajomych. Mamy wiosnę, a u kolegi nerwy i zacięcie jak we frontowym bunkrze przed bombardowaniem...kolego lysteria   :)

KL3CH4 #43 Posted 21 March 2017 - 12:01 PM

Staff sergeant

• Players
  • 12758 battles
  • 376

View Postlysteria85, on 19 March 2017 - 11:26 AM, said:

Zawsze regułą było to, że lighty lecą zawsze krok przed armadą albo jadą jak szalone na jakiegoś wysuniętego spota żeby wskazać pierwsze cele/ubić light rywali i tym samym zapewnić przewagę w bitwie, niestety jakiś paź WoTa chyba niedawno wrzucił jakąś "unicum guide" dla statystykowców na ogólnie dostępną dużą zagraniczną stronę, (a na pewno niedawno zrobił to NewMulti2k https://www.youtube....h?v=SPSSpia5QNg); w poradnikach tych dowiadujemy się jednej dość prawdziwej rzeczy - że owszem, najlepsze expy i kasę zarabia się na lightach po prostu wykonując to do czego zostały stworzone tzn do spotowania, aczkolwiek najlepszym sposobem na poprawienie mistycznego WN8 jest wykonywanie pracy odwrotnej do spodziewanej czyli stanie z tyłu i sępienie pojedyńczych strzałów żeby nabić DMG. Jak bardzo jest to szkodliwe dla druzyny nie muszę chyba mówić... Do tej pory takie przypadki zdarzały się sporadycznie, moze z raz na 100 gier bo jednak każdy zawsze leciał lightem na złamanie karku na dobrego spota a teraz praktycznie w co drugiej grze widzę ten sam schemat - wszyscy jadą do ataku a jedyny jaśniepan w lighcie stoi i obserwuje krzaczki w okolicach bazy, rusza do ataku dopiero jak sytuacja na polu bitwy się wyklaruje (= zaczynamy przegrywac, ale też po polu bitwy pałęta się sporo ogryzków). Czy tylko ja zauważam taką prawidłowość, czy może Wy też to widzicie, czy można mówić już o pladze farmerów WN8 na lightach?

1. Ja nie widzę na konsolach masowego farmienia WN8, ponieważ nie zauważyłem wzmożonej aktywności czołgów do tego procederu dostosowanych. Jest wręcz odwrotnie, najczęściej spotykam czołgi, które do farmienia WN8 się nie nadają ale są za to powszechnie uważane za dobre lub bardzo dobre. Drugą sprawą jest natomiast to, że nawet jeżeli takie farmienie występuje to nie widzę w tym nic złego, że gracze starają się podnieść swoje umiejętności. Jakby nie było aby farmić WN8 to trzeba robić obrażenia a to podstawa do wygrania meczu.

2. "Zawsze regułą było to, że lighty lecą zawsze krok przed armadą albo jadą jak szalone na jakiegoś wysuniętego spota żeby wskazać pierwsze cele/ubić light rywali i tym samym zapewnić przewagę w bitwie".

Nie wiem w jakiej grze było to zawsze regułą, bo na pewno nie w WOT. Regułą jest natomiast wyrwanie w pierwszych sekundach gry do przodu, wjazd w stado czerwonych i szybki zgon - praktycznie w każdym meczu bez względu na tier znajdzie się jeden taki delikwent, czy to z drużyny zielonej czy czerwonej. Nie można zapominać, że podczas takiego epickiego rajdu gracz cały czas pinguje S.O.S.

3. "jest wykonywanie pracy odwrotnej do spodziewanej czyli stanie z tyłu i sępienie pojedyńczych strzałów żeby nabić DMG"

Osobiście również grałem/gram lajtami (szczególnie cenię ELC) i szczerze powiem, że nie mam zamiaru grać na spota o ile sytuacja na polu bitwy mnie do tego nie zmusi. Dlaczego? Ponieważ drużyna zazwyczaj nie potrafi tego wykorzystać. Podam jeden przykład... Brałem udział w konkursie Hincula na największą ilość asyst właśnie na ELC. W trakcie trwania konkursu zrobiłem nim niemal 200 bitew, wszystkie z nastawieniem pod spota i asysty - nawet wyposażenie i perki ustawiłem pod wykonanie zadania. Robiłem wszystko co mogłem aby świecić, zawsze byłem daleko z przodu, strzelałem tylko wtedy aby wyciągnąć jakiegoś HT-ka zza kamienia aby drużyna mogła go dopaść. Podczas tego eventu, na prawie 200 bitek miałem tylko dwie z wynikiem powyżej 5000 asysty i jedną z wynikiem powyżej 4000 oraz 4-5 z wynikiem powyżej 3000. Zazwyczaj kończyło się to średnio na poziomie 1000 punktów asysty. I teraz możesz zadać sobie pytanie "czy potrafiłbym wykorzystać pracę dobrego spottera?"

4. "Jak bardzo jest to szkodliwe dla druzyny nie muszę chyba mówić"

Moim zdaniem nie ma to kompletnie wpływu na drużynę - o ile nie gra się w plutonie czy jakiejś bitki klanowej. Mam tutaj na myśli randomki. Po pierwsze patrz punkt 3 gdzie opisałem jak drużny wykorzystywały mojego spota, a raczej jak go w dużej mierze nie wykorzystywały. Po drugie spójrz na własną jazdę np. SP I C i na ilość medali za spota na tym czołgu. Można dojść do wniosku, że a) robiłeś to nieefektywnie b) robiłeś to prawidłowo tylko drużyna dała ciała. Której opcji byś nie wybrał, to w efekcie końcowym Twoja gra nie maiła znaczenia, bo ani drużyna nie zadawała obrażeń po Twoim spocie ani Ty sam nie zadawałeś obrażeń. Warto się nad tym zastanowić.

5. "bo jednak każdy zawsze leciał lightem na złamanie karku na dobrego spota "

Im dalej w las, a dokładniej im wyższy tier, tym ludzie nabierają większego zrozumienia gry i zdają sobie sprawę, że pędzenie na złamanie karku do przodu nie przynosi efektu. Ponadto fajnie jakbyś rozwinął definicję "dobrego spota" jak Ty to rozumiesz, bo odnoszę wrażenie (patrząc na Twoje osiągnięcia w grze), że nie wiesz na czym polega dobre spottowanie.

6. "jedyny jaśniepan w lighcie stoi i obserwuje krzaczki w okolicach bazy, rusza do ataku dopiero jak sytuacja na polu bitwy się wyklaruje (= zaczynamy przegrywac, ale też po polu bitwy pałęta się sporo ogryzków)."

Dobijanie ogryzków to jedno z zadań lajtów. Nie chcę bronić tego gracza, który Cię zirytował staniem w krzaku blisko bazy (nie było mnie tam), aczkolwiek trzymanie się z tyłu jest kolejną z taktyk jakie może (a często nawet powinien) zastosować gracz w lajcie, np. w sytuacji gdy lemming train pojechał na przepychacz lub inne miejsce, które nie pozostawia zbyt wiele miejsca na manewrowanie. W takich miejscach lajt jest bezradny i tylko by przeszkadzał, wówczas lepiej stanąć z tyłu i poczekać jak się sytuacja rozwinie a następnie uderzyć gdy pojawi się szansa na zrobienie zamieszania.

PawelGold1 #44 Posted 21 March 2017 - 12:34 PM

Captain

• Players
  • 32393 battles
  • 1,964
  • [NOOB]
Czy nie jest tak ze ELC AMX ma tragicznie słaby zasięg radia, i nawet jak cos wyspotujemy, to zieloni tego nie widzą?

Jesteśmy Borg. Opór jest bezcelowy.

sesua78 #45 Posted 21 March 2017 - 01:40 PM

Staff sergeant

• Players
  • 28652 battles
  • 308
  • [L4WN8]
KL3CH4 świetnie napisane, szacunek że ci się chciało ;),

Tengu25 #46 Posted 21 March 2017 - 02:41 PM

Staff sergeant

• Players
  • 16170 battles
  • 272
  • [PTA]
KL3CH4 szczęka mi opadła jak przeczytałem taką ściane tekstu. Fajna sprawa, że znalazłeś chęci żeby to opisać ale wydaje mi się, że osoba do której to piszesz zaraz wpadnie ze swoimi żalami odnośnie graczy "farmiacych" WN8 i dalej z szybkostrzelnościa Excelsiora bedzie brnęław bagno ktore sama tworzy.

KL3CH4 #47 Posted 21 March 2017 - 02:43 PM

Staff sergeant

• Players
  • 12758 battles
  • 376

View PostPawelGold1, on 21 March 2017 - 12:34 PM, said:

Czy nie jest tak ze ELC AMX ma tragicznie słaby zasięg radia, i nawet jak cos wyspotujemy, to zieloni tego nie widzą?

Ma słaby zasięg radia, ale nie jest to dużym problemem przy nabijaniu asyst. Przy samym wykrywaniu i informowaniu drużyny o tym gdzie jest wróg i gdzie się przemieszcza to tym czołgiem nie poszalejemy no ale z drugiej strony za samo wykrycie profitów nie ma więc po co tym sobie głowę zawracać. Aby zrobić asysty i tak trzeba jechać przed głównym natarciem lub ustawić się przed TD-kami. Wyjechanie dalej niż 200-300 metrów nie jest opłacalne, bo ludzie albo nie trafiają w ogóle (im dalej tym gorzej z celnością) albo nie przebijają (spadek penetracji pocisku, problemy z osiągnięciem weakspota). Ponadto zasięg rysowania to 500 czy 550 metrów (nie pamiętam dokładnie) więc nawet gdyby miał radio na 750m to na asysty z drugiego końca mapy i tak by się nie załapał.

Pawel Broda 73 #48 Posted 21 March 2017 - 02:49 PM

Major

• Players
  • 21304 battles
  • 5,404

Świetny tekst polemiczny.

Bardzo ciekawa lektura.

Dla takich publikacji warto wchodzić na forum.

Dzięki KL3CH4.

PLgeneral #49 Posted 21 March 2017 - 03:23 PM

Staff sergeant

• Players
  • 8763 battles
  • 282
odsetek graczy kampiących bez sensu w lightach jest o wiele mniejszy niż odsetek TD/HT Kampiących na końcu mapy żeby na koniec bitwy zginąć oddając 2 pestki w zamian za całe HP :)

Edited by PLgeneral, 25 March 2017 - 02:43 PM.

Najlepsza internetowa gra rpg

BSNJ 3 vs 3 PS4 CHAMPION
CGC "LEAGUE" SEASON I WINNER

GLOBAL MAP EVENT PS4 >>HERE<<

ZYKLOP PL #50 Posted 21 March 2017 - 05:45 PM

First lieutenant

• Players
  • 38938 battles
  • 765
  • [BSNJ]

I jeszcze jedno trzeba by dopisać w temacie- wbijcie sobie do głowy (zwracam się do tych, którzy patrzą na styl gry innych) że wbrew pozorom to nie jest grą zespołowa!!! Chcesz liczyć na kompanów- graj w plutonie.

Rózni ludzie mają różne priorytety w tej grze. Tego raczej nie zmienimy.

Na randomie licz tylko na siebie, dostosuj się do sytuacji, staraj się zrobić swoje i to tyle. Kiedy zrozumiesz pare takich prostych reguł, gra stanie się przyjemniejsza. (Przynajmniej do czasu, aż odkryjesz jakie wałki potrafi robić mm i rng) :trollface:

Jeszcze mogli by zrobić opcje wyłączania tych pieprzonych komend- żeby nie widzieć tych mądrych i jakże pomagających "uwaga na kwadrat"...

Noihcat #51 Posted 23 March 2017 - 11:30 AM

Staff sergeant

• Players
  • 2783 battles
  • 378
Nic dodać, nic ująć   :trollface:

BoaSnake #52 Posted 03 June 2017 - 09:16 PM

First lieutenant

• Players
  • 42284 battles
  • 522
  • [TI-22]

View PostPawelGold1, on 21 March 2017 - 01:34 PM, said:

Zgadza się. ELC AMX pomimo żę jest sklasyfikowany jako LT to jego nadrzędnym zadaniem nie jest spot tylko DMG.

ELC to doskonały przykład - po oddani 4 celnych i pełnych strzałów już masz WN8 fioletowe - WN8 dla LT jest o tyle ułatwione że twórcy owych statystyk i stron typu Wot info itp wzieli pod uwagę że lt głównie "Spotują" i robią mało DMG dlatego powprowadzali niskie progi by to zrekompensować.

To jest wymysł twórców owych stron.

ELC AMX - 260 DMG = 870 WN8 dane z serwera PC - u nas wygląda to podobnie.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users