Jump to content

Przestawienie sie na pada

• This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

GuitarMani4c #1 Posted 01 July 2017 - 09:50 PM

Corporal

• Players
  • 150 battles
  • 12
Cześć!

Jestem doświadczonym graczem z PC (ponad 20k bitew, superuni recenty), któremu nie podobają się zmiany, jakie tam zachodzą (usuwanie otwartych map, OP premki, niszczenie sensu gry w klanie) i chciałem spróbować moich sił na konsoli - jak już konsole mam to czemu nie :)

Pogralem juz sobie troche na xbox one z padem elite ( https://www.youtube....h?v=m0adearGAWM ) i dalej nie moge wyczuc kontrolera. Skorzystalem sobie z lopatek i skonfigurowalem sobie tak, zeby miec na nich strzal, autoaim, snajperski i zoom, bo tak mam szybszy dostep do tego (bardzo krotki skok przyciskow). Dodatkowo zalozylem sobie na analoga do celowania dluzsza koncowke, zeby dalo sie precyzyjniej celowac.

I dalej nie moge opanowac celowania. Macie jakies rady, jak to ogarnac? Zdaje sobie sprawe, ze nie ma szans celowac tak sprawnie, jak na PC, ale odnosze wrazenie, ze mogloby byc znacznie lepiej. Na xboxie poki co gralem tylko w sciganki. Macie jakies metody, jak to cwiczyc? Jakies triki z konfiguracja klawiszy?

Edited by GuitarMani4c, 01 July 2017 - 09:59 PM.

sccorp84 #2 Posted 01 July 2017 - 11:06 PM

First lieutenant

• Players
  • 16330 battles
  • 595
  • [RSPCT]
Może faktycznie osoby, które przeszły z PC na konsolę będą miały jakieś rady ale...wydaje mi się, że po prostu musisz obyć się /przyzwyczaić do pada, innej rady nie ma. Graj dużo, niekoniecznie w WOTa a prędzej czy później opanujesz go do perfekcji zapominając o istnieniu klawiatury ;-) Kwestia przyzwyczajenia 

Garage: X - Superconqueror, T-100 LT, Sheridan, Waffentrager auf E100; IX - T-54 ltwt, Waffentrager auf Pz.IV, Conqueror, AMX 13 90; VIII - UDES 03, LTTB, T-34Rhm.-Borsig Waffentrager, Jagdtiger 8.8, T-32, King Tiger, Rheinmetall Skorpion G, Chrysler KVII - E25, T29, T71E1 Lycan, Tiger 131; VI - T37, T-50-2, PudelMT25, Kaiju O-ICromwell B, Hellcat, T-34-85 RUDY, T-150, Sherman Fury; V - Pz.Kpfw. V/IV, Churchill III, KV-1 Captured, KV-1; IV - Honor T-28E F30Pz.Kpfw.B2 740(f)Vanquisher Sentinel AC1, Valentine IIIII - Pz.Kpfw. T15Pz.Kpfw. S35 739 (f), Sexton I, FCM 36Pak40, Blitzen MTLS, Grosstraktor-Krupp, M22 Locust-PS; II - TKS, Ashigaru Te-KeTomte L-60T1E6-PS

Tengu25 #3 Posted 02 July 2017 - 12:03 AM

Staff sergeant

• Players
  • 28053 battles
  • 273
Przechodziłem to samo. Dokładnie jak napisał sccorp84 Kwestia przyzwyczajenia i obycia z padem. 

hincul PL #4 Posted 02 July 2017 - 12:31 AM

Major

• WoTC Online Contributor
  • 54845 battles
  • 5,280
  • [-WTH-]

View PostGuitarMani4c, on 01 July 2017 - 09:50 PM, said:

Cześć!

Jestem doświadczonym graczem z PC (ponad 20k bitew, superuni recenty), któremu nie podobają się zmiany, jakie tam zachodzą (usuwanie otwartych map, OP premki, niszczenie sensu gry w klanie) i chciałem spróbować moich sił na konsoli - jak już konsole mam to czemu nie :)

Pogralem juz sobie troche na xbox one z padem elite ( https://www.youtube....h?v=m0adearGAWM ) i dalej nie moge wyczuc kontrolera. Skorzystalem sobie z lopatek i skonfigurowalem sobie tak, zeby miec na nich strzal, autoaim, snajperski i zoom, bo tak mam szybszy dostep do tego (bardzo krotki skok przyciskow). Dodatkowo zalozylem sobie na analoga do celowania dluzsza koncowke, zeby dalo sie precyzyjniej celowac.

I dalej nie moge opanowac celowania. Macie jakies rady, jak to ogarnac? Zdaje sobie sprawe, ze nie ma szans celowac tak sprawnie, jak na PC, ale odnosze wrazenie, ze mogloby byc znacznie lepiej. Na xboxie poki co gralem tylko w sciganki. Macie jakies metody, jak to cwiczyc? Jakies triki z konfiguracja klawiszy?

Nie graj odrazu randomów,bo szlag cie trafi i jeb... padem,masz fsjne tryby kooperacji,treningi celowania i inne tryby.Potrenuj z botami,nie będziesz się wkurzał a najlepiej od czasu do czasu pograj w strzelanki typu Cod czy Battelfield,gdzie szybko opanujsze pad i jego możliwości.Tutaj mała podpowiedź 

lysteria85 #5 Posted 02 July 2017 - 06:55 AM

Captain

• Players
  • 23499 battles
  • 1,307
  • [_NI_]

Zawsze mogło być gorzej - mogłeś być zmuszony grać na touchpadzie :)

Dziesiąty pocisk dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi! Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę

Arielos1985 #6 Posted 02 July 2017 - 07:41 AM

Staff sergeant

• Players
  • 1841 battles
  • 311

Cześć!

​Siemanko. Ja tez opuściłem wota na pc chociaż miałem już 35 tyś bitew z takich samych powodów co ty. Początkowo gra na padzie to tragedia, ciężko się przestawić ale z czasem wchodzi w krew i przyzwyczajasz się do nowego sterowania. Najlepiej wybierz sobie linie czołgów z haubicami np. shermany. Nie musisz dokładnie celować , a zadasz dmg, grając na haubicy powoli nauczysz się szybszych reakcji i dokładnego celowania na padzie. Życzę miłych randomów i odskoczni od zepsucia na pc, ja na ps4 odnalazłem spokój ;)

sgtK80 #7 Posted 02 July 2017 - 09:08 AM

Major

• Beta Tester
  • 21504 battles
  • 2,193

Ja mam ten sam, a w sumie odwrotny problem. Muszę się nauczyć dobrej gry na klawiaturze i myszce. Z padem to może spróbuj zmienić ustawienia na te opcjonalne, gdzie przód/tył masz na triggerach. Mi to bardzo pomogło w dynamicznej grze i szybkim celowaniu. I jak z wszystkim - kwestia przyzwyczajenia.

80% for weather maps, lol. Murica supreme intelect powered by Cola and MC Donalds. Have fun bois... 

lysteria85 #8 Posted 02 July 2017 - 11:20 AM

Captain

• Players
  • 23499 battles
  • 1,307
  • [_NI_]
Z tego co pamiętam trzeba na padzie na początku zmienić invert tylny bo tyłem jeździ się "odwrotnie" co mocno przeszkadza
Dziesiąty pocisk dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi! Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę

Thra5her 90 #9 Posted 02 July 2017 - 04:16 PM

First lieutenant

• Players
  • 11152 battles
  • 820

Dostosuj czułość celowania. Pewnie za daleko wychylasz gałkę i nie możesz przycelować. Z prawym analogiem trzeba się obchodzić delikatnie. Polecam misje PVE

KL3CH4 #10 Posted 02 July 2017 - 04:33 PM

Staff sergeant

• Players
  • 15443 battles
  • 376

Bardzo prosta sprawa. Najpierw łapiesz cel auto aim-em a następnie celujesz tam gdzie chcesz ręcznie. Z czasem wyrobisz sobie taki nawyk, że będzie Ci to zajmowało ułamek sekundy. Sprawdź również czy wygodniej Ci celować z włączonym wspomaganiem celowania czy bez - możesz to przełączać w opcjach (jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety).

Ja też przechodziłem z PC, bo nie podobało mnie się przede wszystkim używanie różnych modów. Na konsoli grywałem od święta. Aby przyzwyczaić się do pada potrzebowałem 3 pełnych godzin na poligonie z bot-ami, bo nawet nie umiałem poprowadzić prosto czołgu. Po 3 dniach nie czułem już różnicy między myszą a padem.

GuitarMani4c #11 Posted 02 July 2017 - 05:55 PM

Corporal

• Players
  • 150 battles
  • 12

Dzieki za podpowiedzi.

Pozmienialem sobie ustawienia tak, ze na triggerach mam jezdzenie w przod/tyl (dzieki za cynk!). Fajna rzecz, bo bez tempomatu ciezko sie skrecalo bez zwalniania (w ogole pozwalnialy mi sie przyciski i tempomat mam teraz wygodnie na B). A triggery i tak mialem obslugiwane przez lopatki wiec nie byly uzywane (wiec i 2 palce wiecej uzywam do sterowania).

Z celowaniem poradzilem sobie przez zamontowanie dluzszego cypla co analoga (elite ma 3 do wyboru) i czulosc sie przez to "zmniejsza". Jest ok.

Ucze sie nowego sterowania na singeplayerze i powoli zaczyns cos wychodzic. Nie bedzie zle - trza sie przyzwyczajac.

Na lopatkach mam obslugiwanie bumperow i naciskanie analogow. Materialy eksploatacyjne powedrowaly na przyciski kolo lewego analoga. Prawy kciuk obsluguje tylko celowanie, a z przyciskow A/B/X/Y mam tylko B aktywny jako temlomat, ktorego uzywam i tak tylko do dojazdu do bitwy.

Jestem blisko swojego idealnego configu :)

Sony238 #12 Posted 03 July 2017 - 06:03 AM

Sergeant

• Players
  • 7894 battles
  • 118
  • [13HTB]
Pograj sobie najpierw w FPS'y pokroju Cod'a i Bf'a. Tam obejdziesz się z Padem, wyczujesz go. A w wocie do tej pory używam auto aim'a żeby mi wycelował w przeciwnika, a dalsze celowanie robie sam :) dużo szybciej i sprawniej jest przy pomocy tej metody.

lugburza #13 Posted 03 July 2017 - 07:52 AM

Captain

• Players
  • 21758 battles
  • 1,797
  • [-WTH-]
Poleciłbym także poligon wojskowy i naparzanie do botów. Krzywdy nikomu tam nie zrobisz a po za poprawą celowania to i trochę srebra Ci wpadnie. 

Szukasz dobrego klanu na XO? Napisz do mnie.

Twitch

GuitarMani4c #14 Posted 03 July 2017 - 04:54 PM

Corporal

• Players
  • 150 battles
  • 12
Aj tam - pokazuje sie na razie na max 5 tierach. Zagralem kilka tych single playerow, ale przy tym usnac mozna :D Na opanowanie klawiszologii jak znalazl, ale jednak boty ruszaja sie tak nienaturalnie, ze celuje sie w nie o wiele latwiej.

Tak czy siak - duzo wody w Wisle uplynie, zanim wybiore sie wyzej. Raz, ze za cienki jeszcze jestem, dwa wysokotierowych rozgrywek mam jeszcze dosc po PC, trzy nie mam zalog.

Tak czy siak jest duzo lepiej.

Arielos1985 #15 Posted 03 July 2017 - 08:31 PM

Staff sergeant

• Players
  • 1841 battles
  • 311

View PostGuitarMani4c, on 03 July 2017 - 04:54 PM, said:

Aj tam - pokazuje sie na razie na max 5 tierach. Zagralem kilka tych single playerow, ale przy tym usnac mozna :D Na opanowanie klawiszologii jak znalazl, ale jednak boty ruszaja sie tak nienaturalnie, ze celuje sie w nie o wiele latwiej.

Tak czy siak - duzo wody w Wisle uplynie, zanim wybiore sie wyzej. Raz, ze za cienki jeszcze jestem, dwa wysokotierowych rozgrywek mam jeszcze dosc po PC, trzy nie mam zalog.

Tak czy siak jest duzo lepiej.

​Jak chcesz możemy pograc pluton, w miarę możliwości mogę coś podpowiedzieć, chociaż sam się uczę map na nowo :) Ale obydwaj po przejściach na pc ;)

hincul PL #16 Posted 03 July 2017 - 08:34 PM

Major

• WoTC Online Contributor
  • 54845 battles
  • 5,280
  • [-WTH-]
Kolega gra na X1 a Ty chyba na PS4.

OvenproofCrib50 #17 Posted 03 July 2017 - 08:43 PM

Staff sergeant

• Players
  • 38021 battles
  • 404
  • [-WTH-]
GuitarMani4c, zapraszam do klanu Squad Academy. U nas, możesz bez pośpiechu, spiny podszkolić swoje umiejętności w prowadzeniu czołgu w miłej, przyjaznej atmosferze. Można powiedzieć, że oprócz konieczności rejestracji na Discordzie, nie mamy wymagań ;) Zawsze lepiej, uczyć się w grupie niż samemu. Zapraszamy :)

GuitarMani4c #18 Posted 03 July 2017 - 09:44 PM

Corporal

• Players
  • 150 battles
  • 12

View PostArielos1985, on 03 July 2017 - 08:31 PM, said:

​Jak chcesz możemy pograc pluton, w miarę możliwości mogę coś podpowiedzieć, chociaż sam się uczę map na nowo :) Ale obydwaj po przejściach na pc ;)

W sumie to Ty chyba nawet nie wiesz, ze mnie znasz :trollface: To Ty mnie przekonales do sprobowania konsolowego WoTa. Teraz pewnie cos Ci zatrybilo ;)

Myslalem, ze PSowcy i XboXowcy razem grac nie moga. A szczerze mowiac pluton chetnie bym smignal.

Co do klanu to na razie gram krotkie sesje po pracy ze 4-5 bitew (pracuje na chlodni i po pracy zanim pojde spac musze "odtajec" zanim usne). I to o 4-5 rano (przez co nie moge ten czas poswiecic gitarze). Watpie, zeby moja aktywnosc jakos specjalnie wzrosla, wiec dla klanu bede martwa dusza. To lepszy WoT niz z PC, ale mam w zyciu teraz kilka priorytetowych spraw i skutecznie ograniczaja moj czas, jaki mam na takie duperele.

Edited by GuitarMani4c, 04 July 2017 - 03:44 AM.

sgtK80 #19 Posted 04 July 2017 - 05:31 AM

Major

• Beta Tester
  • 21504 battles
  • 2,193
Z oceną który WoT lepszy wstrzymaj się trochę zanim zobaczysz więcej na konsoli :teethhappy: W każdym razie miłej zabawy. 
80% for weather maps, lol. Murica supreme intelect powered by Cola and MC Donalds. Have fun bois... 

GuitarMani4c #20 Posted 04 July 2017 - 06:03 AM

Corporal

• Players
  • 150 battles
  • 12

View PostsgtK80, on 04 July 2017 - 05:31 AM, said:

Z oceną który WoT lepszy wstrzymaj się trochę zanim zobaczysz więcej na konsoli :teethhappy: W każdym razie miłej zabawy. 

Juz sam brak modow swoje robi.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users