Jump to content

Omówienie sierpnia: Wypuśćcie bestie

• Please log in to reply
255 replies to this topic

vedder7 #161 Posted 11 August 2017 - 08:49 AM

Sergeant

• Players
  • 19431 battles
  • 214
Wczoraj miałem serię kilku bitew jak co najmniej jeden czołg podpaliłem. Zresztą palące się pojazdy w bitwach to wczoraj plaga. Mi się tez paliły takie tanki które nigdy wcześniej tej przypadłości nie miały. Czekam teraz na ciągle uszkadzane magazyny amunicji albo ciągle padających członków załogi.

Voulezvous WG #162 Posted 11 August 2017 - 02:49 PM

Polish Community Coordinator

• Administrator
  • 0 battles
  • 42

View PostkiErAs10, on 10 August 2017 - 12:26 AM, said:

Przedwczoraj padły chyba rekordy podpałek. Nie mogłem uwierzyć w to co odpierdala Wargaming. Ta manipulacja w mechanikę gry jest tak wkurzająca, że odpuszczam walkę o Cromwell B. Szkoda zdrowia i dnia :#

Jeśli piszesz to ironicznie to od razu możesz zignorować resztę mojej wypowiedzi ale jeśli faktycznie uważasz, że WG ma Twój indywidualny WR na uwadze to zachęcam do zmiany kapelusza na...

...ten

View PostArielos1985, on 10 August 2017 - 07:02 PM, said:

​Nie musisz, to tylko gra komputerowa która ma dawac radość i chwilę relaksu. W każdej grze muszą być słabsi i lepsi, od ciebie zależy czy chcesz bardziej pomagać swojej drużynie w bitwach, nic na siłę. Tylko nie szukaj teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma, myśl logicznie.  Co do tych 30k bitew mógłbym napisać że na pc się nie liczy jak co poniektórzy fachowcy się wypowiadali, ale obaj wiemy ze to bzdura ;)

View Posthincul PL, on 11 August 2017 - 10:43 AM, said:

Arielos jak masz pisać te bzdety to daruj sobie,watek jest chyba o czyms innym,no chyba że pora wyruszyć na miesięczną drogę krzyżową dzięki.

Arielos i Hincul...

Odnoszę wrażenie, że obydwaj piszecie zaskakująco podobne rzeczy (chyba że źle zrozumiałem i podpisujecie się pod teorią spiskową, że WG pilnuje Waszych statów i nie pozwala na dobrą rozgrywkę bo tak, bo chcemy wam popsuć humor) dlatego zastanawia mnie czemu tak się ze sobą spinacie.

Generalnie nie zależy mi na tym, żebyście sobie podali rękę, ale na tym by był spokój na forum. Jeśli Wasze podejście do sarkazmu i ironii jest niekompatybilne, a tylko tyle wyczytałem z Waszej wymiany w tym wątku, zachęcam do 'bycia tym lepszym' i nie wdawania się w polemikę. Wygląda na to, że się nawzajem nie przekonacie, dlatego proszę o zaniechanie dalszych starań. O to proszę.

Czego wymagam, a to poniekąd jest moją funkcją na tym forum, to cywilizowana i konstruktywna wymiana zdań. Wyzwiska, prowokacje i inne takie, zazwyczaj kończą się w podstawówce (a tu kończą się wakacjami od forum). Proszę ich tutaj nie importować.

Wątek przejrzałem cały i większość obecnej dyskusji jest merytoryczna i orbituje wokół wymiany informacji. Tylko Wy spinacie się między sobą nie wiadomo o co. 

kiErAs10 #163 Posted 11 August 2017 - 06:44 PM

Sergeant

• Players
  • 8885 battles
  • 179

View PostVoulezvous WG, on 11 August 2017 - 04:49 PM, said:

Jeśli piszesz to ironicznie to od razu możesz zignorować resztę mojej wypowiedzi ale jeśli faktycznie uważasz, że WG ma Twój indywidualny WR na uwadze to zachęcam do zmiany kapelusza na...

...ten

Patrząc na ilość Twoich bitew, odnoszę wrażenie że pomyliłeś fora. 

Btw.

Pomimo słabego WN i WR, potrafię zauważyć anomalia w grze. Odnośnie manipulacji (czyt. mm, rng, ninja nerfy) Dla programisty to temat prostszy niz wziąść dzieciakowi lizaka ;)  Może to bug kodu ? Patrząc na wprowadzane łatki, to wszystko możliwie. Może programierzy dopiero uczą się fachu?

dylus72 #164 Posted 12 August 2017 - 08:53 AM

Staff sergeant

• Players
  • 12829 battles
  • 263
Zapytam o który z tych czołgów warto powalczyć T95 nie mam bo ostatnio jak był ewent czasu mi zabrakło .

BF1942_SiWY #165 Posted 12 August 2017 - 03:04 PM

Sergeant

• Players
  • 3601 battles
  • 135

Ja dodam, że również spotkałem się ze zbyt częstym podpalaniem - było to jednego dnia a dokładniej trzy czy cztery bitwy pod rząd się paliłem. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdybym wcześniej również się palił ale podpałki zdarzały mi się bardzo rzadko, a danym czołgiem stoczyłem 1800 bitew. (duża gaśnica w zestawie, perki zmniejszające ryzyko pożaru).

Oczywiście działało to w dwie strony bo mi także udawało się podpalać czołgi ot tak "strzałem z biodra".

Spisek ? Umiejętności gracza ? :ohmy:

Klinga #166 Posted 12 August 2017 - 04:56 PM

Corporal

• Players
  • 9504 battles
  • 80
Zastanawiam się czy warto trzymać w garażu oba cromwele ?
Z mojego porównania wychodzi, że różnią się tylko działem.
Co uważacie?

hincul PL #167 Posted 12 August 2017 - 05:25 PM

Major

• Community Contributor
  • 36678 battles
  • 4,910
  • [PTA]
Kurnia,ciągle pada mi magazyn ammo,coś chyba WG na weekend zrobiło,noż kurnia go raz,padają Wam magazyny?Arielos help,co to może być,jak myślisz,to przypadek?

Arielos1985 #168 Posted 12 August 2017 - 05:31 PM

Sergeant

• Players
  • 862 battles
  • 156
  • [-BWP-]

View PostSharpOldManPL, on 12 August 2017 - 04:56 PM, said:

Spotkanie z takimi dwoma " bytami" , w jednym czasie i miejscu,  jest jak trafienie 6 w totka, prawie niemożliwe. My mamy ten wątpliwy zaszczyt. Jeden przystopowal, pałeczkę przejął drugi. Czasami mam wrażenie jakby to była jedna osoba, usilinie zaprzeczająca wszystkim, byle by oczyścić WG  z wszelkich podejrzeń o manipulację. Przekonać wszystkich jaka to wspaniała gra, a każdy kto śmie przeczyć , jest co najmniej debilem. Czyli 98% z nas, ma odchylenie, co samo w sobie jest zrozumiałe,  ponieważ wciąż gramy . Tylko nasuwa się pytanie - co jest bardziej prawdopodobne, debilizm u 98%, czy u reszty. Pozostawiam bez odpowiedzi.

Podaj mi tę tabele statystyki z których wyciagnales te dane. Normalny gracz ma w pupie forum i gra sobie normalnie, a maniak i lubujacy sie w teoriach spiskowych wymieni się doświadczeniami , zwłaszcza że o forum to podatny grunt. Ktos na forum pc napisał mi że na konsolach grają dzieci i szympans by potrafił grać a padzie, klocilem się z nim, ale powoli zaczynam w to wierzyć. Czemu na tamtejszym forum idiotów sprowadza się do parteru? Bo tam można prześledzić powtorke i jeden z drugim po analizie walnie pod nosem przepraszam i idzie grać dalej, a tutaj chulaj dusza. Oczywiście najczęściej placzacymi są słabsi którzy swoje niepowodzenia w grze muszą usprawiedliwić. Dobry gracz po prostu gra i wyciąga wnioski z przegranych.

Hincul nie sądzę.

Klinga niech piszą, trochę forum się ożywi, mnie to ani ziebi , ani parzy, ja piany z ust nie toczę i nie karze wyp...

GUSTLlK PL #169 Posted 12 August 2017 - 05:52 PM

Sergeant

• Players
  • 37189 battles
  • 106
  • [4-PAN]
trzeba zniszczyć te forum bo polskim graczom tylko ucinanie głów najlepiej wychodzi.... mam wymioty jak czytam te bzdety... jeden ma 40 lat albo i więcej, drugi dzieci inny po gimbie i sie kłuca.... jest to tak słabe że lepiej gazete fakt kupić niż te wasze brednie czytać... wchodzę na forum by coś ciekawego poczytać a tu polskie wypociny jak tu zle bo wszyscy oszukują. UWAŻAM TAK ŻE JAK KOMUŚ TA GRA NIE ODPOWIADA...JEST TETRIS, CHIŃCZYK. NIC NA SIŁĘ 

ananas1717 #170 Posted 12 August 2017 - 06:53 PM

Staff sergeant

• Players
  • 14975 battles
  • 430
A dziekuje, dziekuje. Jako ciemnota czuje sie juz oswiecony. Osiagnales juz swoj szczytny cel. Przekonales mnie ze to uczciwa gra, kocham WG i dziekuje im za darmowe czolgi no i dziekuje tobie jako niosacemu swiatlo w ciemnosci. Mozesz juz wrocic na pc gdzie nie ma debili. A reszta forumowiczow moze wrocic do omawiania sierpnia jak w temacie.
Ciekawe od kiedy znizka na camo. Pare tankow czeka na farbke za golda coby co tydzien sie nie zmywala.

GUSTLlK PL #171 Posted 12 August 2017 - 07:00 PM

Sergeant

• Players
  • 37189 battles
  • 106
  • [4-PAN]

jarek niby jesteś dorosły a wypominasz gości którzy płakali bo nie chciałem z nimi grać... jesteś community contrybor a to zobowiązuje... bądź wsparciem bo od tego tu jesteś a nie piszesz komenty z ironią... zachowuj się jak dorosły bo jesteś taką osobą, masz rodzinę... zamiast godzić ludzi wprowadzasz ferment... chwała ci za twoj kanał na YT bo uważam ze jest bardzo ok opinie są sprawiedliwie i sumienne ale po co psujesz sobie renome tymi głupotami na forum. i te wypominanie.... jak valar i oven... troche szacunku dla wlasnej osoby

SkudoV #172 Posted 12 August 2017 - 07:13 PM

Staff sergeant

• Players
  • 8314 battles
  • 302

View Postananas1717, on 12 August 2017 - 07:53 PM, said:

A dziekuje, dziekuje. Jako ciemnota czuje sie juz oswiecony. Osiagnales juz swoj szczytny cel. Przekonales mnie ze to uczciwa gra, kocham WG i dziekuje im za darmowe czolgi no i dziekuje tobie jako niosacemu swiatlo w ciemnosci. Mozesz juz wrocic na pc gdzie nie ma debili. A reszta forumowiczow moze wrocic do omawiania sierpnia jak w temacie.
Ciekawe od kiedy znizka na camo. Pare tankow czeka na farbke za golda coby co tydzien sie nie zmywala.

23 - 26 sierpnia

ananas1717 #173 Posted 12 August 2017 - 07:31 PM

Staff sergeant

• Players
  • 14975 battles
  • 430

View PostSkudoV, on 12 August 2017 - 07:13 PM, said:

23 - 26 sierpnia

Dziekuje. Pare czolgow ktore zostaje na stale czeka na tansza farbe. Od promocji do promocji :)

SkudoV #174 Posted 12 August 2017 - 07:50 PM

Staff sergeant

• Players
  • 8314 battles
  • 302

View Postananas1717, on 12 August 2017 - 08:31 PM, said:

Dziekuje. Pare czolgow ktore zostaje na stale czeka na tansza farbe. Od promocji do promocji :)

Spoko. U mnie też w garażu stoi kilka "gołych" czołgów, które tylko czekają na to, by stać się pisankami.

Czarny Kocur #175 Posted 13 August 2017 - 09:22 AM

Captain

• Players
  • 18450 battles
  • 1,677
  • [HUWDU]

View PostVoulezvous WG, on 11 August 2017 - 03:49 PM, said:

Może nie ten temat, bo ten pewnie zaraz odźwierny Tomasz zamknie. Ale zapytam tak, czy MM (oraz szeroko pojęte WG) przy losowaniach bierze pod uwagę wyniki wykręcane przez dany czołg? (Nie pytam o WN, bo o ile się rozeznaję to WN są statami zewnętrznymi bazującymi na API WOTa w jakiś tam sposób pokazującymi, ze mimo przegranej bitwy coś gracz próbował w niej zdziałać). Co do pytania o wyniki, czy np. Tiger Hammer w jakimś zadanym okresie czasu kręci wysokie wyniki (nie jako dany gracz ale ogólnie jako ogół czołgu wybierany przez graczy) i losowany jest przez to ciutkę trudniej (większa ilość bitew +2). Nazwijmy to w wielkim skrócie czy WR czołgu jest brane pod uwagę przez MM oraz/i RNG?

PS: W ogóle to WN8 jest przestarzałe, powinni zrobić WN10 :) biorące pod uwagę ekonomię :) czym mniej złota (pocisków premium, czekolad, itp) tym wyższy wynik, wtedy by się dopiero działo :)

Edited by Czarny Kocur, 13 August 2017 - 09:24 AM.

HUWDU - WoT XBox Clan - dowódca
Clan motto: "Takich dwóch, jak nas trzech, to nie ma ani jednego"

Garaż - Czołgowiskiem zwany:

lugburza #176 Posted 13 August 2017 - 09:26 AM

Captain

• Players
  • 20212 battles
  • 1,685
  • [-WTH-]

Sorry za offtop.

View PostKlinga, on 12 August 2017 - 06:56 PM, said:

Zastanawiam się czy warto trzymać w garażu oba cromwele ?
Z mojego porównania wychodzi, że różnią się tylko działem.
Co uważacie?

Jeśli nie zamierzasz wbić na kromce 3 biegłości, to się nie opłaca.

Szukasz dobrego klanu na XO? Napisz do mnie.

Twitch

Czarny Kocur #177 Posted 13 August 2017 - 09:47 AM

Captain

• Players
  • 18450 battles
  • 1,677
  • [HUWDU]

View PostArielos1985, on 13 August 2017 - 10:29 AM, said:

Ale zdajesz sobie sprawę że musiałoby brać pod uwagę 29 innych graczy ? Bo nie tylko ty wchodzisz do bitwy :) I pytanie najważniejsze, w jakim celu?

Up. Ja się nudzę w robocie, jakbym był w domu to bym pogral i nie marnować czasu na dyskusję o zjawiskach paranormalnych. 

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Pytam chyba w miarę czytelnie czy WG bierze pod uwagę wynik danego czołgu jako ogółu. Czyli nie trudno zrozumieć, że moje pytanie dotyczy losowania wszystkich tych czołgów a nie dla 29 graczy! A cel może być bardzo prosty, nie trzeba wiele główkować: np. celem robienia nerfów i buffów, celem utrzymywania wyników czołgu (ogółem, a nie w skali pojedynczego gracza) na jakim poziomie względem któregoś parametru. Ja rozumiem, że mając raptem 818 bitew i max. VII tier (do tego tylko HT) nie da się zauważyć tendencji ciągnięcia VIII na X w przypadku nadmiaru czołgów VIII tieru i wielu innych niuansów losowań, losowań premek VIII tieru, losowań premek o preferencyjnym MM.

HUWDU - WoT XBox Clan - dowódca
Clan motto: "Takich dwóch, jak nas trzech, to nie ma ani jednego"

Garaż - Czołgowiskiem zwany:

lysteria85 #178 Posted 13 August 2017 - 10:15 AM

First lieutenant

• Players
  • 11855 battles
  • 712

View PostCzarny Kocur, on 13 August 2017 - 09:22 AM, said:

Może nie ten temat, bo ten pewnie zaraz odźwierny Tomasz zamknie. Ale zapytam tak, czy MM (oraz szeroko pojęte WG) przy losowaniach bierze pod uwagę wyniki wykręcane przez dany czołg? (Nie pytam o WN, bo o ile się rozeznaję to WN są statami zewnętrznymi bazującymi na API WOTa w jakiś tam sposób pokazującymi, ze mimo przegranej bitwy coś gracz próbował w niej zdziałać). Co do pytania o wyniki, czy np. Tiger Hammer w jakimś zadanym okresie czasu kręci wysokie wyniki (nie jako dany gracz ale ogólnie jako ogół czołgu wybierany przez graczy) i losowany jest przez to ciutkę trudniej (większa ilość bitew +2). Nazwijmy to w wielkim skrócie czy WR czołgu jest brane pod uwagę przez MM oraz/i RNG?

PS: W ogóle to WN8 jest przestarzałe, powinni zrobić WN10 :) biorące pod uwagę ekonomię :) czym mniej złota (pocisków premium, czekolad, itp) tym wyższy wynik, wtedy by się dopiero działo :)

Ale zdajesz sobie sprawę, że większośc "nowych" czołgów premium nie jest w stanie osiągnąc wyciągu (zwłaszcza na losowaniach +1 i +2) jeżeli nie jest załadowane premammo? To by burzyło sens grania premkami i w ogóle kupowania ich gdyż zawsze mielibyśmy niższe "WN10" niż konkurencja jeżdząca na stockowych czołgach i statystykowcy by się załamali.

MM w jakiś sposób bierze pod uwagę średni wynik na danym czołgu i grając czołgami OP które wymiatają na danym tierze (np. T29 na VII, IS-3 na VIII) jesteśmy częściej losowani +1 i +2 niż na innych, słabszych czołgach. Różnica nie jest wielka (choć odczuwalna), rzędu 10-20% więc nie licz na to, że wsadzisz 15sto perkową załogę do jakiegoś szajsowego czołgu i będziesz kręcił kosmiczne wyniki na losowaniach -1 i -2 - słabe czołgi nie bez powodu są słabe, niektóre z trudem sobie radzą na własnym tierze a co dopiero na +1 i +2 więc ciężko o wyciąg nawet przy dobrym losowaniu  

Dziesiąty pocisk dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi! Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę

Pawel Broda 73 #179 Posted 13 August 2017 - 10:24 AM

Major

• Players
  • 20459 battles
  • 4,899

Obawiam się że bardzo oddaliliśmy się od tematu wątku?

Dopływając do brzegu:

Czy nowo wprowadzony Pz.58 Mutz nie jest przypadkiem troszkę za słabo opancerzony?

Na firmie Jarka wygląda na to że jest przebijany przez większość pocisków które w niego trafiają.

Owszem ma dobrą armatę z penetracją 212mm ale jednak także spore gabaryty stąd wydaje się że przydałby mu się kawałek grubszej stali czy to na wieży, czy na górnej przedniej płycie kadłuba ?

lysteria85 #180 Posted 13 August 2017 - 10:40 AM

First lieutenant

• Players
  • 11855 battles
  • 712
Jest wiele czołgów którym "przydałby się kawałek grubszej stali" jednak nie dostają takiego buffa bo by były zbyt OP, każdy czołg musi mieć jakieś wady
Dziesiąty pocisk dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi! Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę

5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users