Jump to content

Szkolenie załogi

szkolenie załogi umiejetności atuty perki

• This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

Pawel Broda 73 #21 Posted 13 October 2017 - 02:47 PM

Major

• Players
  • 31423 battles
  • 6,652

Mentor w teori daje 10%.

W praktyce zależy to od konkretnych warunków.

W praktyce można wyciągnąć z Mentora od +30% do +50%  liczone od bazowego doświadczenia.

Polega to na kumulacji tych małych procencików, Mentor działa w ten sposób że dodaje się do wszystkiego (w odróżnieniu od innych premii które są naliczane tylko od bazowego doświadczenia).

W efekcie grając czołgiem premium z wysokim bonusem do zdobywanego doświadczenia, na koncie premium, z operacjami dziennymi na doświadczenie zdobywamy od około +30% do około +50% więcej doświadczenia załogi.

Można to sobie sprawdzić dla konkretnego pojazdu i w konkretnej konfigutacji w arkuszu kalkulacyjnym od admina WGCB MaxChaos24.

Załączam poniżej

Tank XP and Crew XP Calculator - Created by MaxChaos24

Spreadsheet of Premium Tank Bonuses

Crew Skills and Perk Values

Są zresztą pojazdy które lepiej niż inne nadają się do szkolenia załogi.

T2 Light USA ,( +75% oraz +25% doświadczenia).

Hotchkiss aka Pz.38H (bardzo wysoka premia, potrójna)

AMX Chaffie VI tier francja/usa

T-34-88 Rudy Tygrys VI tier zsrr/III reich

Legion Black Patton Type 59 VIII tier china/usa

Churchill III Leand Lease +78% oraz +25%

Edited by Pawel Broda 73, 13 October 2017 - 05:11 PM.

Czarny Kocur #22 Posted 13 October 2017 - 03:27 PM

Captain

• Players
  • 22752 battles
  • 1,779
  • [-JW-]

View Postlysteria85, on 13 October 2017 - 08:24 AM, said:

Nie jest to prawdą, na konsoli wiele rzeczy z PC zostało pominiętych dla "prostego" konsolowego odbiorcy (choćby "kupowanie" modułów - radio, działa, gąski, wieża osobno - u nas są to pełne gotowe pakiety w czołgu przy grindowaniu) ale wciąż funkcjonuje system z PC (jeżeli zrobimy moduł na jednym czołgu z danym działem to kolejne pakiety z tym działem w innym czołgu będą tańsze - mimo, że w systemie nie ma o tym mowy i nie "widzimy" że dany moduł w pakiecie jest już kupiony bo na innym czołgu mamy już to działo zamontowane i dlatego kolejny upgreade nie kosztuje nas 40k tylko 20k expa, wieża odkryta na jednym czołgu będzie odkryta również w drugim, tylko że wciąż wymaga kupienia całego pakietu ale tańszego o odkrycie tej wieży, mimo że w systemie nie ma o tym mowy ale jakos 40k expa z wymagań wyparowało...). Tak samo jest z załogami, możecie to przetestować sami robiąc "świeżą" załogę z jednym perkiem na czołgu w którym jest 4rech załogantów i nie ma radiotelegrafisty (choćby IS-3) i przerzucić ich do czołgu z sześcioma załogantami (KV-4) i vice wersa a potem robić naprzemian nimi misje single player (bo dają mniej więcej stałą ilość expa za każdym razem) konwersja 4ro osobowej na 6cio osobową zajmie Wam wieki i pasek przeszkolenia przez dłuuuugi czas ani drgnie a IS-3  kilka misji i już będzie miała full przeszkolenia. Tego nie ma w oficjalnych danych gry na konsole ale mechanizm z PC wciąż funkcjonuje, wiele osób narzekało że "przeszkolenie z 7 na 8 perk trwało wieki" bo przeważnie gdzieś w okolicach robienia tego perka (8-9 tier) trafia się nowatorski czołg w drzewku który ma inny układ załogi i dlatego ich szkolenie trwa dłużej niż zawsze. Ja np. teraz przerzuciłem załgę z SU-85 do T-34, wydaje się mała różnica bo obie mają 4 załogantów ale SU ma radiotelegrafistę i celowniczego a w T-34 dowódca jest radiotelegrafistą i celowniczym, bosz! Myślałem że mi się szkolenie załóg wyłączyło a to była akademia pancerna, na 75%! A tłukłem i tłukłem nim misje single i nic, już zapomniałem jak ikonka "doświadczenie załogi" po wykonanej misji wygląda :( A wcześniej np. przerzucałem z AT-15 do Żółwika załogę (identyczny układ załogantów) i nic, kilka misji i od razu pasek ruszył

:facepalm: Matko jedyna... skąd takie bzdury można czerpać i dorabiać do nich ideologię...

HUWDU - WoT XBox Clan - dowódca
Clan motto: "Takich dwóch, jak nas trzech, to nie ma ani jednego"

Garaż - Czołgowiskiem zwany:

TomekK1974 #23 Posted 13 October 2017 - 06:37 PM

Sergeant

• Players
  • 50222 battles
  • 219
  • [-P7S-]

View PostCzarny Kocur, on 13 October 2017 - 03:27 PM, said:

:facepalm: Matko jedyna... skąd takie bzdury można czerpać i dorabiać do nich ideologię...

Ty się naucz tego na pamięć, a nie marudź, bo miszcz rozgryzł system.  Ja np. zauważyłem że jedna z moich załóg nie chce się szkolić. Pogmerałem, poszukałem i okazało się że poprzednim czołgu mieli wygodniejsze siedzenia. Przerzuciłem ich na Mausa, wstawiłem wersalkę i śmigają.

Thra5her 90 #24 Posted 13 October 2017 - 07:49 PM

First lieutenant

• Players
  • 11152 battles
  • 820

View PostPawel Broda 73, on 13 October 2017 - 02:47 PM, said:

Mentor w teori daje 10%.

W praktyce zależy to od konkretnych warunków.

W praktyce można wyciągnąć z Mentora od +30% do +50%  liczone od bazowego doświadczenia.

Polega to na kumulacji tych małych procencików, Mentor działa w ten sposób że dodaje się do wszystkiego (w odróżnieniu od innych premii które są naliczane tylko od bazowego doświadczenia).

W efekcie grając czołgiem premium z wysokim bonusem do zdobywanego doświadczenia, na koncie premium, z operacjami dziennymi na doświadczenie zdobywamy od około +30% do około +50% więcej doświadczenia załogi.

Można to sobie sprawdzić dla konkretnego pojazdu i w konkretnej konfigutacji w arkuszu kalkulacyjnym od admina WGCB MaxChaos24.

Załączam poniżej

Tank XP and Crew XP Calculator - Created by MaxChaos24

Spreadsheet of Premium Tank Bonuses

Crew Skills and Perk Values

Są zresztą pojazdy które lepiej niż inne nadają się do szkolenia załogi.

T2 Light USA ,( +75% oraz +25% doświadczenia).

Hotchkiss aka Pz.38H (bardzo wysoka premia, potrójna)

AMX Chaffie VI tier francja/usa

T-34-88 Rudy Tygrys VI tier zsrr/III reich

Legion Black Patton Type 59 VIII tier china/usa

Churchill III Leand Lease +78% oraz +25%

Do tych które wymieniłes można dodać Cerbera M41 czyli niem. Bulldoga. Ma on dodatkowe 50% expa dla załogi + 20% expa + 25% expa za to że to czołg elitarny + perk Mentor, to wszystko może nieźle podwyższyć postęp szkolenia. Jeśli ktoś ogarnia grę LT na pewno w większości bitew znajdzie się wśród top 5 graczy z najlepszym bazowym exp (1200-1800+). Dmg nie musi być wysoki bo dla klasy lekkich czołgów, spotowanie i asysty dają dużo PD

lysteria85 #25 Posted 13 October 2017 - 08:09 PM

Captain

• Players
  • 23499 battles
  • 1,307
  • [_NI_]

View PostCzarny Kocur, on 13 October 2017 - 03:27 PM, said:

Nikt z Was tego nie przetestował ale hejtujecie i mówicie że to nie działa a ja tak się składa że przetesetowałem i działa (tzn. nie działa - załoga szkoli się wolniej niż powinna). Ale w sumie nie wpływa to na nic, po prostu gra się trochę dłużej z niewytrenowaną załogą więc nie będe kruszył o to kopii
Dziesiąty pocisk dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi! Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę

Czarny Kocur #26 Posted 14 October 2017 - 06:22 AM

Captain

• Players
  • 22752 battles
  • 1,779
  • [-JW-]
A może granie, grind i zarabianie na singlu zaburza szkolenie :) Po prostu robiąc non stop tą samą misję załoga się już może niczego nowego nauczyć. W kółko to samo "Jak dzień świstaka".

HUWDU - WoT XBox Clan - dowódca
Clan motto: "Takich dwóch, jak nas trzech, to nie ma ani jednego"

Garaż - Czołgowiskiem zwany:

Pawel Broda 73 #27 Posted 14 October 2017 - 07:58 AM

Major

• Players
  • 31423 battles
  • 6,652

Tableka z forum anglosaskiego obrazowo pokazująca działanie premi.

Źródło

http://forum-console...-crew-trainers/

As an example, lets say that you earn 1000 XP in a battle, with a premium account. No other bonuses apply. Here's how much actual crew XP that turns into:

Tank Base Crew Mentor + BIA
Capture KV-1 2625 2900
T-34-88 3375 3729
Black Lowe 3187 3521
Vengeance 3093 3417
Bad Dog 3233 3574

Wersja z PC.

Na konsoli mogą występować pewne różnice.

Wersja konsolowa, dla ułatwienia.

Edited by Pawel Broda 73, 16 October 2017 - 12:10 AM.

Also tagged with szkolenie, załogi, umiejetności, atuty, perki

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users