Jump to content

Pestki - premium vs standard

• This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

KLAlN #21 Posted 22 March 2017 - 11:54 AM

Corporal

• Players
  • 23730 battles
  • 16
akurat w wot pociski premium maja tylko jedno zastosowanie , sklonic graczy do zakupu konta premium bo graczom bez premium brak na nie kasy.gdyby chodzilo o umiejetnosci i wiedze gracza to wszystkie czolgi byly by na stale zaladowane wszystkimi a gracz musial by je umiejetnie i racjonalnie wykorzystac.

KL3CH4 #22 Posted 22 March 2017 - 12:43 PM

Staff sergeant

• Players
  • 15443 battles
  • 376

View PostKLAlN, on 22 March 2017 - 11:54 AM, said:

akurat w wot pociski premium maja tylko jedno zastosowanie , sklonic graczy do zakupu konta premium bo graczom bez premium brak na nie kasy.gdyby chodzilo o umiejetnosci i wiedze gracza to wszystkie czolgi byly by na stale zaladowane wszystkimi a gracz musial by je umiejetnie i racjonalnie wykorzystac.

Bzdury opowiadasz. Nie gram na koncie premium poza tym co zdobędę z różnych eventów a jeżdżę wypchany goldem po brzegi i nie boję się go użyć. Mam czołgi, które w 100% są wyposażone w gold pestki - np. aktualnie B1 a wcześniej Motherland, Type 59, Conqueror bez topowego działa itp. itd. a nawet Pz II J gdzie na bitwę wydawałem od 60 do 80 tyś srebra na ammo. Do tego w garażu mam ok. 45-47 mln srebra (nie pamiętam dokładnie) i nie jestem odosobnionym przypadkiem. Tak więc Twoja teoria o zastosowaniu pocisków premium właśnie legła w gruzach ;)

KLAlN #23 Posted 22 March 2017 - 12:50 PM

Corporal

• Players
  • 23730 battles
  • 16

View PostKL3CH4, on 22 March 2017 - 12:43 PM, said:

Bzdury opowiadasz. Nie gram na koncie premium poza tym co zdobędę z różnych eventów a jeżdżę wypchany goldem po brzegi i nie boję się go użyć. Mam czołgi, które w 100% są wyposażone w gold pestki - np. aktualnie B1 a wcześniej Motherland, Type 59, Conqueror bez topowego działa itp. itd. a nawet Pz II J gdzie na bitwę wydawałem od 60 do 80 tyś srebra na ammo. Do tego w garażu mam ok. 45-47 mln srebra (nie pamiętam dokładnie) i nie jestem odosobnionym przypadkiem. Tak więc Twoja teoria o zastosowaniu pocisków premium właśnie legła w gruzach ;)

to gratuluje , a moze wyjasnisz mi dlaczego w jednym czolgu APCR jest na standardzie i ma dosc niska penetracje a w innym jest jako "gold" ammo i ma bardzo duza? co sprawia ze "gold" amo ma wysoka penetracje a zwykly pocisk nie? cena magicznie sprawia ze kumulacyjny pocis jest zaje. a innym razem juz nie...

Grisza2000 #24 Posted 22 March 2017 - 01:19 PM

Major

• Players
  • 18606 battles
  • 2,487

View PostKLAlN, on 22 March 2017 - 01:50 PM, said:

to gratuluje , a moze wyjasnisz mi dlaczego w jednym czolgu APCR jest na standardzie i ma dosc niska penetracje a w innym jest jako "gold" ammo i ma bardzo duza? co sprawia ze "gold" amo ma wysoka penetracje a zwykly pocisk nie? cena magicznie sprawia ze kumulacyjny pocis jest zaje. a innym razem juz nie...

Akurat tutaj WG bierze pod uwagę m.in. balans pojazdu (cokolwiek by to znaczyło). A cenę wyznaczają m.in. obrażenia i penetracja.

Shame on you WG for what you did to EU-Forums!

KLAlN #25 Posted 22 March 2017 - 01:36 PM

Corporal

• Players
  • 23730 battles
  • 16

roznie mozna to tlumaczyc , jednak moim zdaniem bylo by lepiej gdyby pociski byly stale przydzielone lub wogule nie bylo gold amo. nie jest fajnie gdy wysuwasz sie cirzkim powolnym czolgiem a jakis los w laicie czy w medzie przebija cie od frontu tylko dlatego ze przelaczyl na premium amo. gdyby nie cena wszysc by wozili premum amo i ze 2 burzaki :). ale to tylko moia opinia.

hincul PL #26 Posted 22 March 2017 - 01:47 PM

Major

• WoTC Online Contributor
  • 54845 battles
  • 5,280
  • [-WTH-]

View PostKLAlN, on 22 March 2017 - 01:36 PM, said:

roznie mozna to tlumaczyc , jednak moim zdaniem bylo by lepiej gdyby pociski byly stale przydzielone lub wogule nie bylo gold amo. nie jest fajnie gdy wysuwasz sie cirzkim powolnym czolgiem a jakis los w laicie czy w medzie przebija cie od frontu tylko dlatego ze przelaczyl na premium amo. gdyby nie cena wszysc by wozili premum amo i ze 2 burzaki :). ale to tylko moia opinia.

Pocisk premium nie gwarantuje ci przebicia,znowu jakiś spiskowiec?A nie pomyslałes o tym gdyby tak było to tylko czołgi ciężkie były by grywalne?No bo kto by grał czyms innym skoro to HT był by nie do przebicia.

KLAlN #27 Posted 22 March 2017 - 01:55 PM

Corporal

• Players
  • 23730 battles
  • 16

View Posthincul PL, on 22 March 2017 - 01:47 PM, said:

Pocisk premium nie gwarantuje ci przebicia,znowu jakiś spiskowiec?A nie pomyslałes o tym gdyby tak było to tylko czołgi ciężkie były by grywalne?No bo kto by grał czyms innym skoro to HT był by nie do przebicia.

nie gwarantuja ale znaczaco zwiekszaja szanse.HT nie byl by nie do pokonania, sa wolne a srednie i lekkie szybkie i wlasnie musieli by taki czolg albo objechac albo podingac sie zanim trafia w slaby punkt.no i sa jeszcze pociski burzace.

hincul PL #28 Posted 22 March 2017 - 02:22 PM

Major

• WoTC Online Contributor
  • 54845 battles
  • 5,280
  • [-WTH-]
E5,IS-3,IS-7 i wiele innych są wolne?okejj no chyba że myslisz o japońcach ewentualnie Maus.

KL3CH4 #29 Posted 22 March 2017 - 02:29 PM

Staff sergeant

• Players
  • 15443 battles
  • 376

View PostKLAlN, on 22 March 2017 - 12:50 PM, said:

Charakterystyka pocisków znajduje się pod tym linkiem(nie chce mnie się tego tłumaczyć na PL). Natomiast dlaczego w jednym czołgu APCR jest amunicją standardową a w innym podstawową? Nie ma tutaj filozofii, tak po prostu zdecydowało WG. Na podstawie charakterystyki pocisków, ktoś uznał, że w czołgu X powinny być APCR-y a w czołgu Y APCR-y tylko jako amunicja premium. Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że ta zmiana następuje na wyższych tierach. Pewnie są ku temu jakieś inne podstawy ale kto by w to wnikał skoro i tak nie mamy wpływu na to jakiej amunicji używa dany czołg poza tym co jest do niego przypisane.

"co sprawia ze "gold" amo ma wysoka penetracje a zwykly pocisk nie?"

Nie każde gold ammo ma wysoka penetrację, patrz pociski HESH

"cena magicznie sprawia ze kumulacyjny pocis jest zaje. a innym razem juz nie..."

Nie koniecznie. Cena pocisku nie determinuje jego zajebistości. Trudno mi teraz wskazać dokładny przykład, ale było na jakiejś francuskiej arcie - pocisk premium do niczego się nie nadawał.

Też jestem tego samego zdania, że pociski premium psują grę. WG również widzi ten problem i z tego co donoszą gracze, to na PC już zaczynają dłubać przy pancerzach aby podnieść ich znaczenie. Pewnie nie będzie nigdy tak jak za czasów gdy pestki premium były tylko za realną kasę, ale może coś się w temacie poprawi.

lysteria85 #30 Posted 30 March 2017 - 02:54 PM

Captain

• Players
  • 23499 battles
  • 1,307
  • [_NI_]

View PostKLAlN, on 22 March 2017 - 12:50 PM, said:

Niektóre czołgi w początkowych tierach mają nijako dwie drogi rozwoju* - "zwykłe" działo (strzelające amunicją AP, HE jako druga opcja i kumulak jako gold) i haubice (które strzelają amunicją HE ustawionymi jako standrad i kumulakami jako gold), gdyby amunicja była ZAWSZE przydzielana taka sama (tzn AP jako standard) i gracz musiał sam się domyślić jakie działo ma najsilniejszą jaką amunicję to wielu mniej doświadczonych graczy by brało z przyzwyczajenia AP jako standard do haubicy i był zaczeły się litanie hejtu jaka to haubica jest niegrywalna bo pociski lecą widocznie wolniej a zadają takie same obrażenia jak na nie-haubicy i nikt rozsądnie myślący by nie wybierał haubic. Na wyższych tierach różnice między pociskami zastosowano by zbalansować czołgi ale też po to, żeby napędzić klientów na amunicję premium :) bo jeżeli mamy czołg "snajperski" to amunicja kumulacyjna przeważnie jest premium (bo ona nie traci zdolności penetracji wraz z odległością więc bardziej nadaje się do snajpienia więc mamy większą motywację żeby go kupić), jeżeli mamy "zwykły" czołg to ma amunicję AP a premką jest podkalibrowy (wtedy dostajemy z premką większą penetrację kosztem wiekszej jej utraty na odległość), zaś jeżeli mamy "kartoflany" czołg jak np. Fatherland to owszem, może on mieć jako podstawową "lepszą" amunicję podkalibrową ale w jego przypadku to wcale nie znaczy, że jest ona lepsza bo działo jest niecelne i na większe odległości jeżeli chcemy przysnajpić to traci ono swoją największą zaletę czyli penetrację szybciej niż zwykły pocisk AP. Wszystko to zrobiono by zbalansować grę    

*Na przykład M4A3E8 Sherman - ma działo 76 mm i haubicę 105

Dziesiąty pocisk dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi! Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę

PanTwardowski76 #31 Posted 30 March 2017 - 03:50 PM

Major

• Players
  • 23499 battles
  • 3,755
  • [BSNJ]

Jako ze jest mowa o kumulacyjnych i o pociskach premium ogolnie, to sie wypowiem. Amunicja tego typu nie zrobi nic wiecej niz to co potrafisz, sa pojazdy ktorych podstawowa amunicja jest zwyczajnie zbyt slaba lub pojazdy ktore dopiero rozwijamy i tam czesto trzeba uzywac tego typu amunicji. Pocisk kumulacyjny wymaga troche ogrania i wiedzy gdzie celowac by uzyskac efekt i ktos kto bedzie walil na slepo moze miec spory rachunek po bitwie. Zdecydowanie latwiejsze sa w uzyciu APCR ale maja nieco slabsza penetracje niz kumulacyjne upraszczajac. Owszem traca na penetracje na daleki dystans, ale ja tego nie widze w praktyce bo i tak przy trafieniu jest losowana. Troche bardziej lubia rykoszetowac. Sa tez pociski premium o czym zapominacie klasyczne, np w takim KW2 orginalnie tzw pocisk przeciwbetonowy. 

Ogolnie jest kilka rodzajow pociskow sljzacych za ppanc.

Klasyczne z twardym czepcem, niewielka iloscka mat wybuchowego i zapalnikiem dennym z opuzniaczem.

Amunicja z twardym rdzeniem czyli podkalibrowe.

Amunicja podkalibrowa z odrzucanymi sabotami gdzie w cel trafia sam penetrator.

Amunicja kumulacyjna

Amunicja z plastycznym mat wybuchowym czyli HESH

Oraz klasyczna odlamkowo burzaca uzywana jako ppanc.

Garaż: T1E6X, T7Car, Locust, Blitzen, Chaffee, T37, T71, M41, Wilkołak, T49, M2 Medium, T69, T26E4, T54E1, Patton, T14, T29, T110E5, T57HT, M8A1, Wolverine, T67, Hellcat, T110E4, M40/M43 Criuser II, Matilda, VanquiserAC, Knight, Centiennial,Centurion I, Excelsior, Caernarvon, AT7, CharioteerSexton I, FV304, Crusarder SP, Pz 38H, Ru251, Pz.S35, T25, Pz IV, PzV/IV, ChampionE50M, Pz.B2 740(f),KW1CapturedHammer, TigerP, Tiger131, E75, E100, Hidden, JgPanter, E25, Rhm.-B.WT, WT auf E100, JgTiger, WT PzIV, GwPanter, GWTiger P,AMX ELC, AMX Chaffee, AMX 13 90, CDCBatChat25t, AMX50 100, AMX50B, FCM36P40, FCM50T, AC Mle.48, AMX50F155, Bat.Chat 155.55,  Valentine II, LLTB, T54 ltwt, T34-88Rudy, Ob.416, Motherland T54, Obiect 140T62A,  KW1, Bogatyr, KW1S, T150,  Churchill III, KW4, KW5, IS3, IS4IS7SU76iSU-122-44, Object 704,  Obiect 268, Obiect263, Su5,  WZ131, Type 59, Chi-He,  Chi-Nu-KaiKaiju, O-I, T34/100

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users